Salotos – vienas paprasčiausių ir greičiausiai paruošiamų patiekalų, tinkantis prie pagrindinių valgių arba tiekiamas kaip atskiras maistas. Salotos gali būti tiek labai lengvos, gaivios, šaltos, tiek ir itin sočios bei šiltos. Jos populiarios visais metų laikais ir tik nuo ingredientų priklauso patiekalo kokybė, skonis ir maistinė vertė.

Netikėtai užsukus svečiams arba grįžus po sunkios darbo dienos, norisi užkąsti kažką lengvo ir skanaus ir čia labai pravers mūsų siūlomi salotų receptai. IKI siūlomi paprastų salotų receptai neleis pernelyg ilgai užsibūti virtuvėje, nes gardų ir maistingą patiekalą pasigaminsite vos per 5 – 10 minučių.

Kaip pasigaminti skanias ir sveikas salotas?

  • Salotų pagrindas – lapinės daržovės. Lapiniai kopūstai, romaninės, sviestinės, gūžinės salotos ar kitos daržovės turėtų būti bet kokių salotų pagrindine sudedamąja dalimi. Taip pat galite pridėti špinatų ar gražgarsčių.
  • Skaniausios salotos – ką tik pagamintos. Šviežios salotos visada bus pačios skaniausios. Galite įdėti paruoštas salotas į šaltą (šaldytuve atvėsintą) dubenį ir taip kurį laiką išsaugoti jų šviežumą ir traškumą.
  • Pagardinkite salotas sveikaisiais riebalais. Šiam tikslui labiausiai pravers alyvuogių arba avokadų aliejus. Taip pat į salotas galite įdėti ir saujelę riešutų ar kepintų sėklų.
  • Padažą rinkitės itin kruopščiai. Geriausia, jei padažą salotoms pasigaminsite patys, o jei pirksite jau paruoštą, atidžiai išstudijuokite jo sudėtį. Kai kuriuose gaminiuose būna nemažai pridėtinio cukraus. Pagardinti salotas galite ir natūraliu jogurtu, garstyčiomis, įspausti citrinos sulčių ar pridėti mėgstamų prieskoninių žolelių.
  • Įtraukite šiek tiek baltymų. Kad salotos būtų sotesnės ir sveikesnės, verta jas pagardinti baltyminiais maisto produktais. Tai gali būti kiaušiniai, tunas, vištiena ar krevetės. Galite rinktis ir augalinės kilmės produktus, pavyzdžiui, pupeles, avinžirnius ar lęšius.
  • Suteikite patiekalui daugiau spalvų. Juk kartais mes valgome ir akimis! Nebijokite rinktis ryškių spalvų ingredientų, pavyzdžiui, morkų, agurkų, kukurūzų, paprikų ar net arbūzo. Skaniai ir estetiškai patiektos salotos paskatins jų paragauti net ir pačius išrankiausius šeimos narius.

 

Kai į kulinarinę namų kasdienybę įsisuka rutina – pats metas išbandyti naujus ir įdomius patiekalus. Specialiai jums atrinkti salotų receptai ne tik palengvins maisto gaminimo procesą, bet ir pradžiugins visus namiškius ir svečius.

 

Išbandykite naujus salotų receptus kartu su IKI!