Svajojate nors trumpam atsikvėpti ir pasimėgauti skaniu kavos ar arbatos puodeliu bei mėgstamu desertu? Norite nustebinti bei palepinti savo šeimos narius ir svečius? Galvojate, kad visi desertai yra nepalankūs sveikatai? Klystate, nes desertų receptai gali būti ne tik labai skanūs, bet ir sveiki. Svarbiausia pasirinkti tinkamus ingredientus.

Pritrūkus idėjų desertams, siūlome pasinaudoti šiais lengvai paruošiamais IKI receptais, kurie leis ne tik pasijusti tikrais virtuvės šefais, bet ir be jokios sąžinės graužaties pasilepinti itin gardžiais skoniais. Šie lengvi desertų receptai – tikras visų smaližių džiaugsmas.

Kaip pasigaminti sveikus desertus?

  • Rinkitės sveikatai palankius ingredientus. Vietoje kvietinių, galite rinktis visų rūšių neapdorotus miltus. Kuo jie rupesni – tuo naudingesni. Išmėginkite tokius desertų receptus, kuriuose netrūksta vaisių, grūdų, riešutų ir natūralių saldiklių. Tokie desertai bus saldūs ir sveiki.
  • Naudokite mažiau pridėtinio cukraus. Norėdami saldumo, rinkitės medų, bananus, datules, sirupus ir kitus natūraliai saldžius produktus. Desertai bus saldūs, bet be jokio papildomo cukraus.
    · Įtraukite produktų, turinčių baltymų ir skaidulų. Desertai, kurių sudėtyje yra baltymų (pavyzdžiui, jogurto, grietinės) ir skaidulų (pavyzdžiui, linų sėmenų), būna sotesni, todėl negresia persivalgymas.
  • Išmėginkite naujus receptus ir netikėtus skonius. Nebijokite eksperimentuoti su įvairiais ingredientais. Taip netikėtai galite sukurti naujus ir subtilius skonius. Gal net išmėginkite netradicinius desertų gaminimo būdus?
  • Atkreipkite dėmesį į porcijų dydį ir nepamirškite saiko. Desertai nėra pagrindinis dienos patiekalas, todėl, kad ir kokie sveiki jie būtų, visada reikalingas saikas, ypač, jeigu griežtai skaičiuojate kalorijas.

 

Sveiki mitybos įpročiai apima ne tik visavertę mitybą, bet ir palieka vietos gardiems desertams. Svarbiausia saikas ir tinkamas produktų derinimas. Nereikia galvoti, kad visi desertų receptai nenaudingi. Specialiai jums paruošėme ir sveikatai palankių, nesunkiai paruošiamų saldžių idėjų.

Daugiau nebereikės pirkti jau paruoštų skanėstų, kadangi viską labai lengvai ir greitai pasigaminsite tiesiog namuose. Sveiki desertų receptai ne tik pamalonins gomurį, bet ir nepakenks sveikatai.

Atraskite naujus desertų skonius kartu su IKI!