Apsipirkite saugiai. Mažiausi srautai stebimi darbo dienomis ir šeštadieniais nuo parduotuvės atidarymo iki 10 val. ir nuo 20 val. iki parduotuvės uždarymo. Taip pat visomis darbo valandomis sekmadieniais. Daugiau

ISO 50001 standartas

Parduotuvių tinklą IKI valdanti bendrovė „Palink“ visuomet stengiasi taikyti sau pačius aukščiausius reikalavimus visose srityse. 2019 m. vasario 23-ąją dieną įmonei suteiktas energijos naudojimo vadybos sistemos ISO 50001 standartas.

Šis standartas leidžia verslui veikti ne tik socialiai atsakingai, bet taip pat sistemos dėka galima ženkliai sumažinti įmonės kaštus ir vykdyti veiklą ekonomiškiau.

„Diegiant energijos naudojimo vadybos sistemą pagal ISO 50001 standartą, buvo atidžiai peržiūrėtas ir atnaujintas esamas IKI parduotuvių statybos ir naudojamos įrangos reglamentas. Didelis dėmesys jame skirtas energiją tausojantiems sprendimams – pavyzdžiui, LED apšvietimui, efektyvioms automatinio šildymo ir vėdinimo sistemoms, moderniai šaldymo įrangai. Šie sprendimai bus taikomi parduotuvėse, sandėliuose ir administracinėse patalpose“, – sako UAB „Palink“ generalinis direktorius Gerard Rog.

IKI prekybos tinklo parduotuvėse papildomai buvo investuota į modernesnę įrangą bei kitas energijos taupymo priemones. Jos IKI parduotuvėse, administracinėse patalpose ir logistikos infrastruktūroje pradedamos taikyti nuo šių metų ir, planuojama, padės pasiekti bendrovės užsibrėžtų energijos taupymo tikslų.

UAB „Palink“ iki 2022 metų, pagal ISO 50001 standarto gaires yra užsibrėžusi 9,3 proc. sumažinti įmonės elektros energijos suvartojimą ir 23 proc. apriboti vienam kvadratiniam metrui prekybos ploto tenkančias anglies dioksido emisijas. Šie tikslai yra įtvirtinti oficialiuose dokumentuose, o su jais supažindinti ir visi jos darbuotojai, kurie taip pat buvo įtraukti į energijos taupymo veiksmus.

Šiandien visi IKI prekybos tinklo darbuotojai žino, kaip ir kodėl svarbu taupyti energijos vartojimą, o nemažai įdomių iniciatyvų sulaukta ir iš jų pačių.

„Dažniausiai sudėtingiausia būna pokyčių pradžia, todėl ir šiuo atveju mūsų ISO komandai iš pradžių nebuvo lengva įtikinti darbuotojus, kad kiekvieno jų pastangos yra būtinos siekiant bendrų tikslų ir kad jų siekti yra svarbu. Daugelis žmonių energiją ar vandenį taupo namuose, tačiau tai daryti darbe galbūt nėra taip įprasta. Vis tik pamažu darbuotojai ėmė keisti savo įpročius, o įmonėje vis labiau įsitvirtina draugiška aplinkai ir į energijos taupymą orientuota organizacinė kultūra“, – pasakoja  G. Rog.

Anot G. Rog, atsakingai veikiantis ir savo poveikiu aplinkai besirūpinantis verslas, gebantis efektyviai naudoti išteklius, be visa ko taip pat yra ir daug patrauklesnis klientams, darbuotojams bei potencialiems investuotojams.

Šiandien tiek įmonių klientai, tiek partneriai ir investuotojai priimdami vienokius ar kitokius sprendimus vis daugiau dėmesio skiria bendrovių demonstruojamai socialinei atsakomybei, jų veiklos suderinamumui su tvaraus viso pasaulio ir vietos bendruomenių vystymosi tikslais. Tokiame kontekste ISO energetinio efektyvumo standartas tampa dideliu pliusu.