IKI daugiau nei 10 metų yra „Maisto banko“ partneris!

IKI daugiau kaip 10 metų yra tvirtai įsipareigojęs mažinti maisto atliekų kiekį ir nespėtus parduoti produktus perduoda „Maisto bankui“. Esame pirmasis ir didžiausias šios organizacijos rėmėjas maistu Lietuvoje. „Maisto bankui“ atiduodame visą nespėjamą parduoti maistą, paliekant laiko iki pasibaigiant jo galiojimo terminams, kad jį būtų paskirstyti sunkiau besiverčiantiems žmonėms. Perduodame ne tik vaisius, daržoves, duonos bei mėsos gaminius, bet ir ne maisto produktus.

Partnerystė su „Maisto banku“ ir maisto perdavimas stokojantiesiems yra kasdienė prekybos tinklo  veikla. Kiekvieną dieną iš 231 „Iki“ parduotuvės organizacijos savanoriai surenka maisto produktus ir dar tą pačią dieną perduoda tiesiogiai žmonėms ar labdaros organizacijoms. Vien 2021 m. „Iki“ perdavė maždaug 3 353 000 kg įvairaus maisto už daugiau kaip 5,76 mln. Eur.

Šiandien net 45 proc. visų surenkamų maisto produktų atkeliauja iš skirtinguose šalies miestuose įsikūrusių IKI parduotuvių ir per „Maisto banką“ pasiekia sunkiau gyvenančiųjų stalą. Skaičiuojant nuo bendradarbiavimo pradžios, IKI jau paaukojo maisto už beveik 40 mln. Eur.

Į kovą su maisto švaistymu yra įsitraukę visos 229 prekybos tinklui priklausančios parduotuvės, du logistikos centrai ir jų darbuotojai, kurie kiekvieną dieną surenka ir „Maisto banko“ savanoriams perduoda paskutinės galiojimo dienos duonos, pieno, šviežios mėsos ir žuvų bei jų gaminių, vaisių, daržovių ir kitus maisto produktus.

Minėdamas 10 metų bendradarbiavimo sukaktį, IKI ilgametę partnerystę simboliškai įprasmino tapdamas labdaros telemaratono „PasiDalink“ generaliniu rėmėju.

Būti neabejingiems kitų sunkumams ir kovoti su skurdu, socialine atskirtimi bei maisto švaistymu prekybos tinklas kviečia ir savo darbuotojus bei pirkėjus.