Rūpinamės gyvūnais

Prekybos tinklą IKI valdanti „Rewe Group“ kompanija pranešė, kad iki 2025 m. planuoja atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių visuose valdomuose savo prekybos tinkluose. Atsakingai reaguojame į savo pirkėjų poreikius ir augantį sąmoningumą ekologijos, žalos aplinkai ir gyvūnų gerovės klausimais. Šiandien matydami, kad mūsų pirkėjams vištų gerovė tampa vis svarbesniu veiksniu renkantis kiaušinius, esame pasirengę savo pirkėjams pasiūlyti tai, ko jiems reikia.

Žinome, kad kiaušiniai mūsų pirkėjams yra labai svarbus kasdienis produktas, todėl pokyčiai bus įgyvendinami palaipsniui, informuojant ir šviečiant pirkėjus, taip siekiant sumažinti jautrias reakcijas naujovėms.

Visuomet glaudžiai bendradarbiaujame su valstybinėmis institucijomis, kurios rūpinasi gyvūnų teisių užtikrinimu. Šiai dienai matome, kad pokyčiai rinkoje jau yra prasidėję, tačiau prireiks šiek tiek laiko, kad produkcijos gamintojai turėtų visas sąlygas prisitaikyti prie kintančių pirkėjų poreikių.

Džiaugiamės, kad galime įgyvendinti ir daugiau su gyvūnų gerove susijusių projektų. Vienas iš tokių – gyvūnų globos organizacijų rėmimas, atiduodant nebetinkamus maisto produktus gyvūnų šėrimui. Šis projektas įgyvendinamas jau daugiau nei 10 metų.

Taip pat nuo 2020-ųjų metų nebeturime gyvos žuvies akvariumų, o 2021-ųjų vasarį pirmieji Lietuvoje atsisakėme kulinarijos gaminiuose naudoti narvuose laikomų vištų kiaušinius. Ir tai yra ne pirmas gyvūnų gerovę užtikrinantis sprendimas – jau kelerius metus „Iki“ parduotuvių asortimente galima rasti vištieną be antibiotikų, o nuo 2021-ųjų metų vištiena be antibiotikų naudojama ir ruošiant įvairiausius prekybos tinkle gaminamus kulinarijos gaminius.