Rūpinamės gyvūnais

Atsakingai reaguojame į savo pirkėjų poreikius ir augantį sąmoningumą ekologijos, žalos aplinkai ir gyvūnų gerovės klausimais. Pirkėjams siūlome tik aukščiausius kokybės standartus atitinkančius ir sertifikuotus maisto produktus, todėl atsižvelgdami į gyvūnų gerovę, pirmieji iš prekybos tinklų 2021 m. nusprendėme kulinarijos gaminiuose nebenaudoti narvuose laikomų vištų kiaušinių. Skaičiuojame, kad kasmet vien kulinarijos gaminiams sunaudojama daugiau kaip 100 tūkst. kilogramų kiaušinių. Visą kiekį kiaušinių prekybos tinklo kulinarijos cechui tiekia ant kraiko laikomų vištų kiaušinių augintojai.

2021 m. priimtas dar vienas aukščiausią maisto kokybę ir tvarumą užtikrinantis sprendimas – kulinarijos gaminiuose naudoti tik vištieną be antibiotikų.O nuo 2022 m. gegužės IKI parduotuvėse esančiose sveriamos mėsos vitrinose prekiaujama tik be antibiotikų užauginta šviežia vištiena. 

Šie sprendimai – ne pirmieji mūsų žingsniai siekiant didesnės gyvūnų gerovės. „Iki“ yra pirmasis prekybos tinklas Lietuvoje, visiškai nutraukęs prekybą gyva žuvimi. Paskutiniai gyvos žuvies akvariumai parduotuvėse buvo išmontuoti 2020 m. pavasarį.

Džiaugiamės, kad galime įgyvendinti ir daugiau su gyvūnų gerove susijusių projektų. Vienas iš tokių – gyvūnų globos organizacijų rėmimas, atiduodant nebetinkamus maisto produktus gyvūnų šėrimui. Šis projektas įgyvendinamas jau daugiau nei 10 metų.