5 patarimai tėvams, kurie padės išvengti streso planuojant moksleivio krepšelį
Įsibėgėjęs rugpjūtis jau signalizuoja apie rudens pradžią ir naujus mokslo metus. Dažnai šis laikotarpis sukelia daug nerimo ne tik vaikams, bet ir tėvams, mat jie turi nelengvą užduotį – suformuoti moksleivio krepšelį. Todėl norint išvengti papildomi streso, patartina reikiamų prekių ieškoti nelaukiant paskutinių vasaros dienų. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad parduotuvėse vos prasidėjus rugpjūčiui, suformuotas gausus mokyklos prekių asortimentas, o mėnesiui persiritus į antrą pusę, jaučiamas ir mokslo metams skirtų reikmenų pardavimų didėjimas.
„Įprastai perkančiųjų mokyklines prekes suaktyvėjimą pajaučiame rugpjūčio viduryje, todėl jau nuo pat mėnesio pradžios pirkėjams siūlome visus kokybiškų prekių ženklų būtiniausius mokinio krepšelio reikmenis už prieinamą kainą. Tai – piešimo, rašymo priemonės, klijai, guašai, žirklės, aplankalai, bloknotai, spalvotas popierius, piešimo sąsiuviniai“, – sako V. Budrienė.
Mokyklinio krepšelio planavimas tėvams neretai tampa tikrų tikriausiu galvos skausmu. Visgi, apsipirkinėjimą mokyklai įmanoma paversti prasminga, įtraukiančia veikla vaikams, todėl nepirkite aklai – taip išvengsite nereikalingo streso. Be to, kartu dėliojantis reikiamų reikmenų sąrašą, vaikai mokomi planavimo, atsakomybės. „Iki“ dalijasi ir dar keliais vertingai patarimais, kurie padės lengviau susiplanuoti mokyklinių prekių krepšelį.
Kaip susiplanuoti moksleivio krepšelį?
Nusistatykite biudžetą. Į parduotuvę eikite jau nusistatę biudžetą, kurį planuojate išleisti mokyklinėms reikmėms: drabužiams, kanceliarijai, kuprinei ir kitiems reikiamiems daiktams. Tokiu būdu lengviau kontroliuosite savo išlaidas.
Atlikite reviziją. Prieš eidami į parduotuves, patikrinkite, kokių mokyklinių reikmenų jūs jau turite namuose – juk nebūtina pirkti visko naujo. Galbūt namuose turite užsilikusių sąsiuvinių, rašiklių, pieštukų ir kitų priemonių praversiančių per mokslo metus.
Sudarykite sąrašą. Prieš vykstant apsipirkti, sudarykite reikiamų ir trūkstamų pirkinių sąrašą – taip užkirsite kelią impulsyviems pirkiniams, kurie gali viršyti jūsų biudžetą. Be to, kartu su vaikais planuodami pirkinius, mokysite juos atsakingo planavimo ir finansinio raštingumo.
Palyginkite kainas. Neskubėkite visko pirkti vienoje vietoje. Palyginkite kainas ir pasižymėkite, kuriose parduotuvėse tokios pačios prekės yra pigesnės, o kur brangesnės. Be to, verta praversti ir parduotuvių savaitinius leidinius – mat ten dažnai galima rasti patrauklių akcijų.
Apsipirkite iš anksto. Vienas iš svarbiausių patarimų – pradėti prekių ieškoti iš anksto. Likus mėnesiui ar bent kelioms savaitėms iki mokslo metų pradžios dažnai rasite įvairiausių akcijų ir patrauklių pasiūlymų kuprinėms, sąsiuviniams, pieštukams, rašikliams ir kitoms būtinoms prekėms įsigyti. Be to, apsipirkdami iš anksto dar ir išvengsite streso.