Vilniuje atidarytas naujas „Iki“ logistikos centras: investicijos į įrengimą siekė daugiau nei 1 mln. Eur

2022-07-08
Vilniuje atidarytas naujas „Iki“ logistikos centras: investicijos į įrengimą siekė daugiau nei 1 mln. Eur

Vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų Lietuvoje „Iki“ Vilniuje, netoli Lazdynėlių, adresu Jočionių g. 55, atidarė naują, modernų, pagal naujausius įmonės standartus įrengtą logistikos centrą. Į „Iki“ logistikos centro įrengimą investuota 1,1 mln. Eur.

„Vienas iš prekybos tinklo prioritetų užtikrinti, kad produktai kuo ilgiau išlaikytų aukščiausią kokybę ir šviežumą. Norėdami, kad kokybiškos prekės parduotuves pasiektų kuo greičiau, daug dėmesio skiriame tiekimo grandinei modernizuoti ir optimizuoti. Būtent dėl šios priežasties sostinėje atidarėme modernų 10 960 kv. m ploto logistikos centrą“, – teigia Jan Karrach, prekybos tinklo „Iki“ finansų direktorius.

Pasak „Iki“ finansų direktoriaus, naujajame, itin moderniame logistikos centre dirbs apie 160 sandėlio, transporto, ūkio, administracijos ir apskaitos darbuotojų. Naujasis „Iki“ logistikos centras pastatytas taip, kad logistikos darbai jame vyktų kuo efektyviau: įrengtas aukštesnis sandėlis, stelažai, kuriuose telpa daugiau palečių. Būtent dėl to logistikos centre bus galima sutalpinti daugiau prekių, be to, dėl šių sprendimų darbas jame vyks kur kas sparčiau.

Anot J. Karrach, įrengiant naują logistikos centrą didelis dėmesys buvo skiriamas ir tvarumui, kuris yra neatsiejama kasdienės „Iki“ veiklos dalis. Prekybos tinklas nuosekliai diegia technologines naujoves, kurios padeda tvariau naudoti energijos išteklius. Šiuo metu žalioji elektros energija sudaro net 92 proc. „Iki“ tinkle visos sunaudojamos energijos. Įrenginėjant modernųjį logistikos centrą įdiegtas LED apšvietimas, centre veikia ir rūšiavimo technika, kuri leidžia atliekas panaudoti dar kartą, priimti ir kiti aplinkai draugiški sprendimai.

„Iki“ turi 2 logistikos centrus ir iš viso 5 sandėlius.

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 231 parduotuvė, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidarė ir pirmąją autonominę parduotuvę. Tai pirmoji tokia Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“.