Valentino diena triuškina kovo 8-ąją

2016-03-08
Valentino diena triuškina kovo 8-ąją

Prekybininkų pastebėjimu, kovo 8-ąją labiau švenčia vyresnio amžiaus žmonės, perkantys pirmuosius pavasario žiedus. Tradiciškai Moters dieną daugiausia nuperkama tulpių, o pagrindinė vasario 14-osios gėlė – rožė. Palyginus pastarųjų metų gėlių pardavimus matyti, kad praėjusiais metais kovo 8-ąją jų buvo nupirkta net du kartus daugiau nei prieš metus. Ir nors kasmet kovo 8 dieną tulpių perkama vis daugiau, bendrai net 15 proc. gėlių daugiau nuperkama vasarį, kai švenčiama meilės diena.

 

Kadangi vasario 14-ąją dovanų sulaukia ne tik moterys, bet ir vyrai, todėl ir pardavimai šią dieną yra gerokai didesni. Pastebime, kad Valentino diena yra labiau jaunimo šventė, mat net ir darbo dienomis ir moksleiviai, ir darželinukai pasirūpina širdelėmis bei dovanėlėmis savo simpatijoms“, – teigia prekybos tinklo IKI viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

 

Abi šventės turi ir šiek tiek panašumo – pastebima, kad abiejų švenčių metu nuperkama daugiau prabangesnių tortų, vaisių ir uogų, labiau ūgtelėja šokolado, jūros gėrybių patiekalų, moliuskų, taip pat pelėsinio sūrio ir plakamosios grietinėlės pardavimai. Pasak B. Čaikauskaitės, galime manyti, kad mūsų tautiečiams ir Moters, ir Valentino diena yra puiki proga paruošti iškilmingesnę vakarienę ir taip jaukiai praleisti laiką namuose.

 

Vis dėlto kovo 8-oji nepasiveja Valentino dienos nei atvirukų, nei meilės romanų, nei putojančiojo vyno ar šokolado pardavimais. Kasmet vasarį atvirukų ir atvirlaiškių parduodama apie 45 proc., o šampano – net apie pusę karto daugiau nei kovo 8-ąją.

 

Pasak B. Čaikauskaitės, panašių kovo 8-osios pardavimų tikimasi ir šiemet: „Prognozuojame, kad ir toliau šių švenčių dienomis augs susidomėjimas brangesnių prekių kategorijos produktais bei tradicinėmis šventinėmis prekėmis, tokiomis kaip tortai ir gėlės.“