Vaikų noras laimėti šiltnamius vienus tėvus suvienijo, kiti bandė gudrauti

2017-03-24

Jau antrą savaitę šalies vaikų darželiai ir kitos ikimokyklinio ugdymo skyrius turinčios įstaigos varžosi dėl galimybės laimėti nuosavus šiltnamius savo mažiesiems auklėtiniams. Prekybos tinklo IKI kovo mėnesį paskelbtame socialinės atsakomybės projekto „Sodinčius“ konkurse dalyvauja 457 ikimokyklinio ugdymo įstaigų arba apie 67 proc. visų vaikų darželių Lietuvoje.

 

Į kovą dėl vieno iš dvidešimties prekybos tinklo dovanojamų šiltnamių aktyviai įsitraukė ne tik didžiųjų miestų, bet ir mažesnių gyvenviečių ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kurios ėmėsi telkti vietos bendruomenes bendram tikslui – padovanoti darželinukams galimybę iš arti pažinti įvairius vaisius ir daržoves. To siekiančių darželių auklėtiniams teko kūrybinė užduotis – nupiešti savo svajonių šiltnamį ir sugalvoti jam pavadinimą. Jau daugiau nei savaitę vyksta balsavimas už šiuos piešinius, o daugiausiai gyventojų palaikymo sulaukę darbai atneš pergalę juos pateikusiems darželiams.

 

Konkurse dalyvaujančio Kėdainių rajono Vilainių kaimo mokyklos-darželio „Obelėlė“ direktorė Renata Zigmantavičienė sako, kad tiek patys ugdymo įstaigos auklėtiniai, tiek jų tėvai ir pedagogai nuo pat pradžių labai palaikė idėją dalyvauti „Sodinčiaus“ konkurse, o mažieji įdėjo tikrai nemažai pastangų į savąją svajonių šiltnamio viziją.

 

„Su konkursu supažindinome ir už mūsų mažylių piešinį balsuoti pakvietėme visą „Obelėlės“ bendruomenę, kuri tikrai aktyviai įsitraukė ir stengiasi skleisti žinią apie galimybę mūsų darželiui laimėti nuosavą šiltnamį. Gamtos pažinimui ugdydami vaikus skiriame didelį dėmesį – jau ir savo pačių iniciatyva esame įkūrę bei puoselėjame „Obelėlės“ daržą, o šiltnamis suteiktų dar daugiau galimybių mūsų mažyliams pažinti daržoves ir žalumynus“, – sako R. Zigmantavičienė.

 

Apie didelį darželio bendruomenės įsitraukimą į konkursą pasakoja ir Šiaulių rajono Aukštelkės mokyklos direktorius Vaidas Bacys. Jo teigimu, konkurse dalyvaujančių mažų gyvenviečių darželiams ir mokykloms norint laimėti šiltnamį nėra kito kelio kaip tik sutelkti bendruomenę ir įtraukti visus tėvelius bei darbuotojus.

 

„Mūsų auklėtinių tėvai visuomet aktyviai dalyvauja mokyklos gyvenime, palaiko ir patys siūlo įvairias iniciatyvas, todėl jų įkalbinėti balsuoti tikrai nereikėjo. Juolab, kad konkurso tikslai yra artimi mūsų mokyklos strategijai ir vizijai, o vaikams patrauklioms edukacinėms erdvėms visuomet skiriame didelį dėmesį. Šiltnamis išties prisidėtų prie mūsų pastangų sukurti įtraukiančią ir sveikos gyvensenos įpročius formuoti padedančią mokymosi aplinką“, – sako V. Bacys.

 

Prekybos tinklo IKI viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė pasakojo, kad vien per pirmąją balsavimo dieną už vaikų piešinius buvo atiduota daugiau nei tūkstantis balsų.

 

„Iš tiesų džiugina didžiulis ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir gyventojų susidomėjimas konkursu bei aktyvus vietos bendruomenių įsitraukimas siekiant padovanoti vaikams šiltnamius. Aktyvus dalyvavimas ir balsavimas parodė, kad poreikis mažiesiems artimiau susipažinti su vaisiais ir daržovėmis yra iš tiesų didelis“ – teigė B. Čaikauskaitė.

 

Tiesa, B. Čaikauskaitė, pasakoja, kad kai kurie vaikų darželiai taip įsitraukė į konkursą, kad pajutę didelę konkurenciją nusprendė pagudrauti ir balsų įgyti neleistinais būdais. Maža to, buvo netgi įsilaužta į balsavimo sistemą ir bandyta pašalinti konkurso lyderius.

 

„Iš karto reagavome į sukčiavimo atvejus ir neteisėtai įgytus balsus anuliavome, sustiprinome sistemos saugumą bei perspėjome visus konkurso dalyvius. Vis dėlto net ir po perspėjimo vienas konkurse dalyvavęs darželis bandė toliau neleistinais būdais rinkti balsus, todėl iš konkurso buvo pašalintas. Atidžiai stebime balsavimo eigą ir tikrai netoleruosime jokio sukčiavimo, todėl suaugusiuosius raginame būti sąmoningais ir neatimti iš niekuo dėtų vaikų galimybės susidraugauti su vaisiais ir daržovėmis“, – sako B. Čaikauskaitė.

 

Kuriems vaikų darželiams bus padovanoti šiltnamiai, paaiškės balandžio 5 dieną. Iki tol visi norintys gali balsuoti už labiausiai patikusius vaikų piešinius internete.

 

„Sodinčiaus“ socialinį projektą prekybos tinklas IKI vykdo nuo praėjusių metų vasaros. Nuo jo pradžios jau  buvo organizuotos vaikų edukacines ekskursijos į daržovių ir vaisių ūkius. Dar daugiau tokių ekskursijų bus surengta šiemet. Be to, drauge su ikimokyklinio ugdymo pedagogais ir vaikų psichiatru Linu Slušniu pernai metais parengta speciali vaikų sveikos mitybos ugdymo programa darželiams ir patarimų rinkinys tėvams, kuris buvo perduotas visoms šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigoms.