Taromatams jau priduota tiek taros, kiek gyventojų Lietuvoje

2016-03-17
Taromatams jau priduota tiek taros, kiek gyventojų Lietuvoje

Prekybos tinklo IKI parduotuvėse šiuo metu įrengta 170 taromatų, kurie nuo vasario pradžios iki šios dienos jau surinko daugiau nei 1,3 mln. vienetų daugkartinės ir maždaug 1,6 mln. vienkartinės taros pakuočių. Pasak prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovės Bertos Čaikauskaitės, šie skaičiai – net tris kartus didesni, negu buvo planuota.

„Mūsų tikslas – kad pirkėjai kuo greičiau priprastų naudotis taromatais ir pats procesas jiems taptų kasdienis, patogus bei greitas. Ši naujovė mums prilygsta kone euro įvedimo laikotarpiui, kuris pareikalavo taip pat daug dėmesio ir investicijų, be to, ruošdamiesi taromatų įvedimui sukūrėme apie 100 naujų darbo vietų. Tikimės, kad ilgainiui naudojimasis taromatais taps įpročiu, kuris reikšmingai prisidės prie mūsų aplinkos išsaugojimo“, – teigia B. Čaikauskaitė.

Pasak jos, prekybos tinklo darbuotojai noriai dirba su nauja sistema, domisi jos subtilybėmis. Taromatai palengvina pardavėjams darbą nepaisant to, kad priduodamų pakuočių skaičius sparčiai auga, taip pat gerokai išsiplėtė ir superkamų pakuočių spektras.  

„Taromatų populiarumas nuo jų įrengimo dienos pranoko mūsų lūkesčius. Pastebime, kad pirkėjams, ypač iš mažesnių miestų, smalsu juos išbandyti. Palyginimui – Šilutėje esančioje mūsų parduotuvėje per vasario mėnesį buvo surinkta 30 tūkst. vienetų taros pakuočių, o vienoje iš didesnių mūsų parduotuvių Vilniuje – net tris kartus mažiau – vos 10 tūkst.“, – skaičiais dalijasi prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovė.

Prekybininkų teigimu, taip pat aktyviai taromatams tarą priduoda ir mažesnių Lietuvos miestų – Tauragės, Kėdainių ir Prienų – gyventojai.