„Sodinčiaus“ siurprizas: šiltnamiai dygsta ir vaikų dienos centruose

2017-05-09
„Sodinčiaus“ siurprizas: šiltnamiai dygsta ir vaikų dienos centruose

Pasak Prezidentės, socialinių įgūdžių stoka – didelė socialinės rizikos šeimų problema, einanti iš kartos į kartą. Tokiose šeimose auga beveik 19 tūkst. Lietuvos vaikų. D. Grybauskaitė akcentavo, kad kiekvienas vaikas įgūdžius ir gyvenimo modelį atsineša iš tos aplinkos, kurioje auga. Todėl labai svarbu, kad nuo pat pirmųjų dienų vaikai būtų mokomi, kaip patiems pasirūpinti svarbiausiais ir būtiniausiais dalykais gyvenime. Nuo vaikystės diegiama atsakomybė, praktinės žinios tiesiogiai prisideda prie vaiko integracijos į visuomenę.

Šalies vadovė ragina ir visus šalies gyventojus sunkiau gyvenantiems žmonėms padėti ne tik labdara ar maisto produktais, bet ir įtraukiant juos į veiklas, galinčias išmokyti kitokio gyvenimo.

27

Nuosavame šiltnamyje vaikai pažins augalus, mokysis jais rūpintis ir prižiūrėti, patys užsiaugins įvairių daržovių ir uogų bei ugdys atsakomybę.

Projektą inicijavusio prekybos tinklo IKI generalinis direktorius Gerard Rog patvirtino, kad pirminis „Sodinčiaus“ projekto tikslas buvo edukuoti ikimokyklinio amžiaus vaikus apie daržoves ir vaisius. Tačiau prisijungus prie šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“, bus įtraukiami ir vaikų dienos centrai. Šiuo metu yra planuojama vaikų dienos centrų integracija į „Sodinčiaus“ projektą, galvojama ne tik apie didesnį skaičių šiltnamių, bet ir pažintines ekskursijas į ūkius, bei pamokėles vaikams su virtuvės šefais.

29

„Mūsų tikslas, kad su daržovėmis susidraugautų ir sveikesni augtų kuo daugiau Lietuvos vaikų, todėl nusprendėme neapsiriboti lopšeliais-darželiais. Nesvarbu, kokioje šeimoje auga vaikas, jo tinkamas santykis su maistu yra vienas esminių jo laimingo ir sveiko gyvenimo faktorių. Sunkiau, jei šalia nėra, kas papasakotų apie daržovių atsiradimą ar nuvežtų į sodą ar kaimą. Sieksime, kad prie „Sodinčiaus“ projekto edukacinių ir praktinių iniciatyvų jungtųsi kuo daugiau vaikų dienos centrų“, – žadėjo G. Rog.