Šiltnamį laimėję Vilniaus darželinukai kartu su meru sodino daržoves

2017-05-04
Šiltnamį laimėję Vilniaus darželinukai kartu su meru sodino daržoves

Tam, kad laimėtų „Sodinčiaus“ šiltnamį, darželiams reikėjo ne tik nupiešti svajonių šiltnamį, bet ir sutelkti tėvų bendruomenę – daugiausiai balsų surinkę darželiai šiuo metu turi jau kitų rūpesčių – vaikai sprendžia, kokias daržoves sodinti arba nekantriai laukia pirmųjų daigų. Lopšelio-darželio „Gėlynas“ direktorė Rasa Žukauskienė įsitikinusi, kad tikras daržovių auginimas – efektyviau už bet kokias vaizdines priemones.

 

„Mūsų lopšelis-darželis yra įsikūręs pačiame sostinės centre, todėl natūralu, kad ne visi vaikai turi galimybę susidraugauti su daržovėmis ir matyti, iš kur jos atsiranda. Vos mūsų kieme atsirado visų išsvajotas šiltnamis, vaikams tai tapo tikru įvykiu, o prieš akis – dar daug smagių akimirkų, kurios leis mūsų vaikams augti sveikesniems“, – sakė R. Žukauskienė.

 

Sostinės meras neslėpė džiaugsmo, kad „Sodinčiaus“ konkurse šiltnamius laimėjo daugiausiai iš visų miestų – net 5 Vilniaus darželiai.

 

23

„Savivaldybei nuo pat projekto pradžios idėja padėti ikimokyklinukams susidraugauti su daržovėmis pasirodė labai sveikintina ir reikalinga. Kaip matome, ją palaikė ir tūkstančiai vaikus auginančių vilniečių. Tai užkrečianti paskata tiek darželiams, tiek savivaldybėms į ugdymo procesą pažvelgti originaliau. Tikiu, kad šiltnamis gali tapti įprastu šiuolaikiško vaikų darželio atributu“, – sakė R. Šimašius, kuriam lopšelio-darželio atstovai įteikė simbolinį mini-šiltnamį, taip pat tinkamą sodininkystei mieste.

 

Rugsėjį projektą „Sodinčius“ pristatęs prekybos tinklas IKI žada, kad dovanotais šiltnamiais darželinukų švietimas apie daržoves nesibaigs. Jau suplanuota, kad rudenį vaikai iš 20 darželių keliaus į skirtingus Lietuvos ūkius, savo produkciją tiekiančius IKI parduotuvėms.

 

24

 

„Su kiekvienu „Sodinčiaus“ etapu sutinku vis daugiau bendraminčių, kurie nori savo iniciatyva prisidėti prie sveikesnių vaikų mitybos įpročių kūrimo. Nustebino ir pačių darželių aktyvumas ir įsitraukimas į projektą. Visa tai įpareigoja tęsti savo iniciatyvas, o savivaldybėms siunčia žinią apie šios problemos aktualumą“, – kalbėjo prekybos tinklo IKI generalinis direktorius Gerard Rog. Pasak jo, šviežioms daržovėms išskirtinį dėmesį teikiantis prekybos tinklas gilinti vaikų žinias apie daržovių atsiradimo laiko savo natūralia ir garbinga pareiga.

 

Iš viso jau pastatyti 5 šiltnamiai Vilniuje, 4 – Kaune, 3 – Panevėžyje, 2 – Visagine ir po 1 šiltnamį Klaipėdoje, Šiauliuose, Ukmergėje, Alytuje, Aukštelkėje ir Doviluose.