Pirmieji lietuviški kopūstai šiemet – 2 savaitėmis anksčiau

2016-06-08

Prekybos tinklo „IKI“ parduotuvėse pirkėjai jau gali įsigyti pirmųjų lietuviškų kopūstų, kurie šiemet, nepaisant nepalankių oro sąlygų jų auginimui, parduotuves pasiekė beveik dviem savaitėm anksčiau nei pernai. Pirmasis lietuviškų kopūstų derlius į „IKI“ prekybos tinklą atkeliavo iš Kėdainių rajono, kurio ūkininkams teko nemažai paplušėti, kad lietuvių pamėgta daržovė prekybos vietas pasiektų vos prasidėjus vasarai.

 

„Kopūstams orai šiemet buvo tikrai nepalankūs – ypač mūsų krašte, kur šį sezoną labai trūko lietaus, todėl augančias daržoves teko itin dažnai ir gausiai laistyti. Šiemet sodinome olandiškus aukštos kokybės daigus, kuriais esame labai patenkinti. Skyrėme jiems išties daug  dėmesio. Matyt būtent kokybiški daigai, intensyvi priežiūra bei tai, kad kopūstus šiemet pasodinome dešimčia dienų anksčiau, leido pirmąjį šių metų derlių nuimti greičiau“, – sako kopūstus „IKI“ prekybos tinklui tiekiančio ūkio „Tikras ūkis“ šeimininkas Virgilijus Kuprevičius.

 

Jau 18 metų gyvuojančio ūkio savininko teigimu, keletą pastarųjų sezonų buvo sodinami vokiški kopūstų daigai, tačiau jų kokybė netenkino, todėl ieškota ir rasta geresnių. Pirmųjų lietuviškų kopūstų derlius ūkyje šiemet siekia apie 400 tonų.

 

„Pirkėjai iš tiesų laukia pirmųjų lietuviškų daržovių ir noriai jas perka, ne išimtis – ir kopūstai. Pernai parduotuves jie pasiekė birželio 18 dieną – beveik 2 savaitėm vėliau nei šiais metais. Kruopščiai atsirenkame savo tiekėjus ir jie kasmet labai stengiasi, todėl ne tik kopūstų, bet ir, pavyzdžiui, bulvių ar braškių šiais metais pirkėjams taip pat galėjome pasiūlyti gerokai anksčiau“, – sako prekybos tinklo „IKI“ viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

 

Prekybos tinklo atstovė sako neabejojanti, kad dalis pirkėjų jau šią savaitę neatsispirs pagundai pasigaminti tradicinių lietuviškų patiekalų iš šviežių kopūstų – balandėlių, sriubos ar salotų.