Paprastos gudrybės, kad vaikai mielai krimstų daržoves

2016-10-18

Tad verčiau pasitelkite kūrybiškumą ir taip įtikinkite savo atžalas, kad valgyti daržoves yra ne tik sveika, bet ir linksma.

Tegul daržovės virsta gyvūnėliais

Mažuosius suvilioti daržovėmis galite pateikę jas kaip gyvūnėlius, linksmus personažus.

Pavyzdžiui, iš kalafijoro šakelės, agurkų lazdelių ir juodos alyvuogės galite sumeistrauti purią baltapūkę avelę. Iš virtos bulvės galėsite sukurti linksmą peliuką su morkos ausimis ir pipirais vietoje akių.

 

gyvunai

O iš nuluptos avokado pusės, kelių agurkų griežinėlių ir kelių gabalėlių pjaustytos raudonos paprikos ir juodųjų paprikų galite sukurti smagų žalio elfo veidą. Patiekę tokį šedevrą savo vaikui meskite iššūkį: „Kokią kūno dalį jis drįs pirmiausia suvalgyti?“.

Kurkite paveikslus

Priešingai nei suaugusiems, vaikams patinka kiekvieną produktą ragauti atskirai. Štai todėl vaikai nemėgsta salotų ar troškinių. Vietoje įprastų salotų, pateikite vaikui daržovių paveikslą lėkštėje.

Pavyzdžiui, iš morkų, paprikų, agurkų, ridikėlių ir krapų sukurkite ir tarkuoto sūrio sukurkite žmogeliuką, čiuožiantį su slidėmis sniegu. Iš baklažanų riekelių, sūrio griežinėlių, raudonųjų paprikų gabalėlių ir krapų ar petražolių šakelių galite sukurti meškėną miške, kuriame auga musmirės.

Iš salierų kotų, morkų ir agurkų griežinėlių, smulkintų juodųjų alyvuogių, žirnelių bei kelių salotų ar špinatų lapų galite sukurti visą lauką gėlių. Fantazijai ribų čia nėra.

laivas

Sugalvokite linksmus vardus

Užuot daržoves vadinę tikraisiais vardais galite sugalvoti jiems ir neįprastus, vaikams juoką keliančius smagius pavadinimus. Pavyzdžiui, brokolį galite vadinti „žaliuojančiu medžiu“, kalafijorą – „smegenimis“, o Briuselio kopūstus – „didvyrio ženkliukais“.

Pavyzdžiui, špinatų ir bananų kokteilis gali tapti „Šreko gėrimu“. Jei tai veikia rinkodaros specialistams, kodėl neturėtų suveikti ir jums?

Nebijokite žaisti

Pamenate, kaip mama kartodavo, kad su maistu negalima žaisti? Ką gi, jūs darykite atvirkščiai – tegul daržovių valgymas tampa linksma pramoga.

Pavyzdžiui, drauge su savo vaiku iš įvairiaspalvių ryškių daržovių sukurkite Rubiko kubą. Tam jums reikės 26 vienodai supjaustytų kubelių. Juos išpjaustyti galite iš morkų, saliero gumbo, moliūgo, burokėlių, ridiko ar kaliaropių. Kurdami tokį valgomą šedevrą jūs tuo pačiu ir ugdysite vaiką – galėsite papasakoti vaikui, kas yra Rubiko kubas, supažindinti su kitais galvosūkiais. Taip pat galite užduoti vaikui matematinę užduotį – suskaičiuoti, kiek reikia daržovių kubelių.

varle

Salotas puoškite širdelėmis ar žvaigždėmis

Vaikai mėgsta įvairias formeles. Tad vietoje įprastų agurkų griežinėlių, nepatingėkite išpjaustyti širdelių ar žvaigždučių. Įvairiomis formomis galite išpjaustyti ir ridikėlius, cukinijas, burokėlį ar moliūgą. Taip žaismingai pateiktas daržoves vaikai kirs su daug didesniu apetitu. Lygiai taip pat galite pjaustyti ir vaisius – obuolius, kivius, arbūzą ar melioną.

Dubenėlis „žvaigždžių salotų“ su įvairiais vaisiais ir uogomis gali tapti mėgstamiausiu jūsų vaiko desertu.

„Paslėpkite“ daržoves vaiko mėgstamuose valgiuose

Vaikai mėgsta ryškias spalvas. O jei jomis netikėtai „pasipuošia“ tokie įprasti valgiai kaip blynai, jie gali tapti dar gardesni. Todėl kitą kartą kepdami blynus, į jų tešlą įdėkite kelias geras saujas špinatų – geležies ir vitamino A šaltinį.

Kad žalieji blyneliai būtų dar labiau viliojantys, suteikite jiems įdomų pavadinimą. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas žavisi išgalvotu komiksų herojumi Halku, blynai gali būti pavadinti jo garbei. Nenustebkite, jei jūsų vaikas paprašys ir antros „Halko blynų“ porcijos.

Iš daržovių pagaminkite ledų ant pagaliuko

ledai

Dar vienas geras būdas – desertui pateikite iš daržovių pagamintus spalvotus ledus ant pagaliuko. Pavyzdžiui, ryškiai oranžinius pagaminsite iš sutrynę saldžiąją bulvę ir morką su natūraliu jogurtu ir trupučiu apelsinų sulčių. Viliojančius žalius ledus išgausite sutrynę avokadą, bananą ir natūralų jogurtą. Vaikai nė neįtars, kad po skaniu desertu „slepiasi“ daržovės.

Užkandžius po pamokų paruoškite iš anksto 

Tegul tik grįžęs iš mokyklos, jūsų vaikas randa jam paruoštą sveikų ir viliojančiai paruoštų užkandžių lėkštę. Pamačiusi, kaip stengėtės dėl jos, jūsų atžala veikiausiai paragaus bent vieną kąsnelį. Po to labai tikėtina, kad kūrybiškai ir gudriai paruošti užkandžiai iš lėkštės išnyks akimirksniu.

Pabandykite užkandžiams paruošti salierų „rąstus su skruzdėliukais“. Jums reikės kelių stiebų salierų, supjaustytų į kelias dalis, riešutų sviesto ir razinų. Ant saliero įdubusios pusės tepkite riešutų sviestą ir paberkite keletą „skruzdėliukų“ – razinų. Sveikas ir energijos suteikiantis užkandis paruoštas!

Paruoškite traškučių indą vakarui priešais televizorių

Beveik visi vaikai dievina traškučius. Tad šeštadienio vakarui prie televizoriaus ekrano pasiūlykite jiems jūsų pagamintų daržovių traškučių indą. Tam gali tikti ir burokėliai, ir saliero šaknis, ir morkos.

dziovinti

Pavyzdžiui, iš morkų galite paruošti „garbanotus“ traškučius. Jums tereikės poros morkų, per visą ilgį labai plonai supjaustytų (tą padaryti galite su bulvių skutikliu). Taip pat trupučio alyvuogių aliejaus, druskos ir kario miltelių.

Prieskoniais padengtas morkų juosteles dėkite ant grotelių ir kepkite jas pusantros valandos iki 100 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Džiaugsitės ir jūs, ir vaikai, kramsnodami tokius sveikus traškučius.

Surenkite daržovių picų vakarėlį savo vaikui ir jo draugams

Ar jūs namie rengiate picų vakarėlius? Jei ne, padarykite savo šventę vaikams ir surenkite jiems ir jų draugams picų, gausiai apibertų pačiomis įvairiausiomis spalvingomis daržovėmis, vakarėlį. Vaivorykštės spalvų picas galima labai lengvai ir greitai paruošti.

Kaip picos pagrindą galite naudoti graikišką pitos arba indišką naan duonelę. Užtepkite mėgstamo picos padažo, ant viršaus užberkite mocarelos sūrio, o tada komponuokite daržovių vaivorykštę. Dėkite liniją raudonųjų svogūnų, tada kitą liniją iš vyšninių pomidorų. Kitą juostą formuokite ir oranžinių paprikų. Kitai eilei panaudokite geltonąsias paprikas, po to žaliąsias, o galiausiai suformuokite brokolių juostą.

Apiberkite prieskoniais, pašlakstykite trupučiu aliejaus ir šaukite į orkaitę 20 minučių. Kadangi šios „vaivorykštės“ picos ilgai nekepa, daržoves supjaustykite gana smulkiai.