Į parduotuves jau atkeliavo ir pirmieji lietuviški trumpavaisiai agurkai

2016-03-18
Į parduotuves jau atkeliavo ir pirmieji  lietuviški trumpavaisiai agurkai

Kol kas lietuviški agurkai pasiekė dalį IKI parduotuvių, tačiau greitu metu atkeliaus ir į visas likusias. Pasak prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovės Bertos Čaikauskaitės, šiemet pirmuosius trumpavaisius agurkus galėsime ragauti taip pat anksti, kaip ir pernai: „Dėl palankių pavasario orų ilgai laukti lietuviško derliaus neprireikė. Pastebime, kad ir pirkėjai išsiilgę šviežių pavasario daržovių, ypač pirmenybę teikia lietuviškai produkcijai. Vidutiniškai kasmet pavasarį šviežio derliaus pardavimai išauga iki 60 proc., palyginti su žiemos mėnesiais.“

Prieš keletą savaičių parduotuves pasiekė naujas gausus pavasario derlius iš Italijos, Ispanijos, Egipto ir Albanijos. „Šiuo metu jau galima įsigyti šviežių morkų, ridikėlių su lapeliais, bulvių, kopūstų, svogūnų su laiškais, česnakų, įvairių salotų, žalumynų ir prieskoninių žolelių. Šviežių vaisių ir daržovių derliaus asortimentas bus keičiamas pagal sezoną visą pavasarį“, – teigia B. Čaikauskaitė.
Prognozuojama, kad ilgai laukti nereikės ir kitų lietuviškų daržovių. Pirmieji pomidorai ir špinatai, tikėtina, lentynose pasirodys dar balandžio pabaigoje.

Prekybos tinklas IKI pirkėjams suteikia šviežumo garantiją visiems vaisiams ir daržovėms. Tai užtikrinti dar labiau padės šiemet vaisių ir daržovių skyriuose įrengti specialūs laikrodžiai, rodantys produkcijos perrinkimo laiką. Po kiekvieno daržovių perrinkimo jie pasukami valanda į priekį, taigi juose galima matyti tikslų laiką, kada pastarąjį kartą buvo peržiūrėti vaisiai ir daržovės. Juos salės darbuotojai perrenka ir papildo kas valandą.