Gera žinia pasiilgusiems gamtos: mieste atsiras grilio vietos

2017-04-25

Niekas nepaneigs, kad gardus maistas suburia šeimas ir draugus, o iškylavimas lauke tapo neatsiejama šiltojo sezono dalimi. Kepimas ant grotelių – tai ne tik proga skaniai pavalgyti, bet ir puiki galimybė su draugais praleisti laiką gamtoje. Tačiau, norint išsikepti grilio patiekalų mieste tenka pasukti galvą ir paieškoti legalios stovyklavietės. Šios dažniausiai yra pastatytos užmiestyje, o už bandymus išsikepti mėsą kepsninėje savo balkone ar lauke, gresia bauda.

 

Matydamas grilio kultūros populiarėjimą Lietuvoje ir gyventojų norą iškylauti mieste, prekybos tinklas IKI nusprendė visoje šalyje įrengti 10 lauko kepsninių viešam naudojimui. Pasiūlyti ir išrinkti kepsninių vietas, galės kiekvienas gyventojas paskelbto konkurso metu.

 

„Lietuvoje esame įpratę, kad norint vasariškai paiškylauti gamtoje ir išsikepti maisto ant grotelių, būtina važiuoti prie ežerų, upių ar miškų. Tačiau vis daugiau žmonių savaitgalius ar vakarus po darbo nori leisti mieste, neapsikraunant daiktais ir tolimomis kelionėmis.

 

Norime žmonėms suteikti tokią galimybę. Specialios grilio vietos kvies kiekvieną dieną kepti mėsą gamtoje ir linksmai leisti laiką draugų ir šeimos rate. Tuo pačiu tikime, kad tokia iniciatyva paskatins bendruomeniškumą, kurio taip trūksta miestų gyventojams“, – sakė Berta Čaikauskaitė, prekybos tinklo IKI viešųjų ryšių vadovė.

 

Konkursas bus vykdomas dviem etapais. Pirmu etapu, kuris vyksta nuo balandžio 21 d. iki gegužės 1 d., konkurso dalyviai siūlys vietas kepsninėms įrengti. Antrame etape, nuo gegužės 3 d. iki gegužės 11 d., visi konkurso dalyviai galės balsuoti už vietą, kurioje būtų įrengtos lauko kepsninės.

 

Net 10 daugiausia skaitytojų balsų sulaukusių kepsninių vietų bus paskelbtos gegužės 12 d. ir įrengtos Lietuvos miestuose ir miesteliuose iki vasaros vidurio.

 

Tikimasi, kad specialių kepsninių įrengimas prisidės ir prie gamtos apsaugos, kuri dažnai nukenčia nuo nelegaliai įrengtų laužaviečių. Pagal konkurso taisykles, siūloma kepsninės vieta turi būti rekreacinės paskirties teritorijoje, kuri yra ne mažiau kaip 6 metrus nutolusi nuo gyvenamųjų pastatų ir ne mažiau kaip 3 metrus nutolusi nuo kelio. Vietą turi būti patogu pasiekti automobiliu, dviračiu ir pėsčiomis, ji negali priklausyti regioniniam parkui ar saugomoms teritorijoms.

 

Pasak B. Čaikauskaitės, šiandien valgymas kartu mums nėra būtinybė, bet maistas įgavo galią sutelkti žmones. Dėl to kepimas ant grotelių gamtoje taip greitai tapo neatsiejama šeimos ir draugų vasaros tradicija. Įrengus viešas kepsninių vietas, šeimos, draugų kompanijos galės mėgautis šiuo malonumu kiekvieną dieną, bendrauti tarpusavyje ir aktyviai leisti laiką gamtoje, nekeldamos jai pavojaus.