Daugiau nei pusė įdarbintų ukrainiečių ir toliau dirba prekybos tinkle „Iki“

2022-09-21
Daugiau nei pusė įdarbintų ukrainiečių ir toliau dirba prekybos tinkle „Iki“

Kovo mėn. pradėjęs įdarbinti nuo Rusijos agresijos į mūsų šalį persikėlusius Ukrainos piliečius, prekybos tinklas „Iki“ skaičiuoja, kad darbus tęsia daugiau nei kas antras ukrainietis. Nuo kovo iš viso prekybos tinkle buvo įdarbinti 285 ukrainiečiai, o iki šiol įvairias pareigas įmonėje ir toliau eina 151 ukrainietis. 

„Prasidėjus karui iš karto sudarėme sąlygas mūsų įmonėje įsidarbinti ukrainiečiams. Su naujaisiais kolegomis dirbame jau apie pusmetį, vertiname puikius jų darbo rezultatus ir iniciatyvą. Žinoma, keičiantis situacijai fronte, dalis įdarbintųjų grįžo į savo šalį ar pakeitė darbo vietą, tačiau didesnė jų dalis ir toliau dirba mūsų prekybos tinkle. Jau turime ir kilimo karjeros laiptais pavyzdžių“, – sako Monika Milė, „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė. 

Kaip teigia M. Milė, dauguma ukrainiečių itin lengvai įsiliejo į įmonės komandą, draugiškai sutinkami ir palaikomi jau dirbančių kolegų, kurie noriai dalijasi patarimais, prireikus padeda ar pataria. Taip pat dauguma mokosi lietuvių kalbos, stengiasi kalbėti, o dalis darbuotojų iš Ukrainos jau ir kalba lietuviškai. „Iš tiesų matome, kad ukrainiečiai yra labai komunikabilūs, noriai bendrauja, o lietuvių kalbos žinios padeda jiems greičiau ir lengviau užmegzti socialinius ryšius su kolegomis ir pirkėjais parduotuvėse“, – sako M. Milė.

Visiems ukrainiečiams, kaip ir bet kuriam kitam įmonės darbuotojui, yra sudarytos visos karjeros prekybos tinkle galimybės. Pasak Žmonių ir kultūros departamento vadovės, matoma, kad kai kurie pradėję eiti salės darbuotojų pareigas, jau tapo kasininkais-pardavėjais. Taip pat yra atvejis, kai žmogus iš salės darbuotojo pakeitė kvalifikaciją į konditerio-kepėjo.

Skaičiuojama, kad didžioji dalis šiuo metu „Iki“ dirbančių ukrainiečių eina kasininkų-pardavėjų pareigas. Tokių prekybos tinkle šiuo metu net 63. Taip pat didelė dalis dirba salės darbuotojais. Jų yra 60. Daugiausia ukrainiečių dirba didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Tačiau taip pat yra dirbančiųjų ir kituose Lietuvos regionuose bei mažesniuose miesteliuose. Jiems sudaromos sąlygos gauti darbo vietą arčiausiai gyvenamosios darbo vietos.

Visiems ukrainiečiams suteikiamos visos socialinės garantijos ir kitos papildomos naudos, kaip ir kitiems prekybos tinklo darbuotojams. Jie apdraudžiami papildomu sveikatos draudimu, kuris galioja ambulatoriniam ir stacionariniam gydymui: gydytojų konsultacijoms, diagnostiniams tyrimams. Papildomai suteikiama kompensacija odontologo paslaugoms, profilaktiniam patikrinimui, vaistams ir medicinos prekėms.

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 234 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidarė ir pirmąją autonominę parduotuvę su „Iki“ prekės ženklu. Tai pirmoji tokia Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ bei nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.