30-ąjį gimtadienį švenčiančios „Iki“ kepyklų vadovė: darbo pradžia kėlė nuostabą

2022-10-17
30-ąjį gimtadienį švenčiančios „Iki“ kepyklų vadovė: darbo pradžia kėlė nuostabą

Viena iš 30 metų gimtadienį mininčio prekybos tinklo „Iki“ stiprybių – svajonių komanda, kurią burti bei išlaikyti ypač padeda ilgamečiai „Iki“ darbuotojai. Pasak Monikos Milės, „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovės, tokių prekybos tinkle dirba itin daug – kas penktas „Iki“ darbuotojas jau skaičiuoja daugiau nei dešimtmetį kartu su „Iki“.

Karjeros pradžioje „Iki“ kepykla nustebino

Net 24 metus prekybos tinkle dirbanti „Iki“ kepyklų vadovė Nijolia Juchnevič sako, kad darbo pradžia „Iki“ prieš beveik ketvirtį amžiaus jai kėlė nuostabą.

„Savo karjerą „Iki“ pradėjau kaip paprasta konditerė, bet per labai trumpą laiką tapau kepyklos vadove. Asortimentas tuo metu buvo neįprastas lietuviams – mes „Iki“ pirkėjams siūlėme ir bagetes, ir eklerus. Tikrai galiu sakyti, kad buvome pirmieji pasiūlę tokį pasirinkimą, tuomet nebuvo nei tokios kepyklos, nei tokių kepinių. Tai buvo visiška naujovė rinkoje“, – sako N. Juchnevič.

Pasak „Iki“ kepyklų vadovės, pirkėjai labai greitai pamėgo ilguosius prancūziškus batonus, tai atsispindėjo ir pardavimų rezultatuose. Žmonės įsigydavo ne vieną ar du, bet po kelis iš karto. Traški pluta ir purus kepinio vidus suteikdavo ypatingą skonį, kuriam tuo metu būdavo sunku atsispirti.

Nuolatinis kūrybiškumas

N. Juchnevič sako, kad būti kepyklos vadove – ne tik atsakingas, bet labai įdomus ir kūrybingas darbas. Per 24 metus teko nuolat kurti naujus receptus, pirkėjams siūlyti vis naujų gaminių, sukti galvą, kuo juos vis dar nustebinti. Nuo pat karjeros pradžios teko rūpintis kokybiškais ir natūraliais ingredientais, kurie jau daugelį metų yra svarbi „Iki“ kepinių sudedamoji dalis.

„Konditerijos asortimente jau prieš 20 metų kūrėme kuo natūralesnius desertus. Tuomet į mūsų kepyklą atvykdavo net garsių restoranų atstovai įsigyti mūsų tortų ir pyragaičių įvairioms šventėms. Dėmesys kokybei ir natūralumui nepasikeitė iki dabar – kaskart atnaujindami asortimentą naudojame tik aukščiausios kokybės ingredientus. Taip pat maisto tendencijoms keičiantis kuriame ir naujus gaminius be gliuteno ar pridėtinio cukraus“, – sako N Juchnevič.

Anot N. Juchnevič, išdirbti „Iki“ 24 metus padėjo dinamiškas darbo tempas, kantrybė, atsakomybė,  atviras bendradarbiavimas, kryptingas visos komandos darbas, draugiška bei tvirta komanda. Darbuotojai palaiko ir motyvuoja vieni kitus, kartu ne tik praleidžia darbo valandas, bet ir švenčia įvairias šventes, turi savų tradicijų. Mes esame tikra komanda ir tai tikrai suteikia mums papildomo polėkio, kalba „Iki“ kepyklų vadovė.

Darbuotojams – lankstumas ir karjeros galimybės

„Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė M. Milė sako, kad komandinė atmosfera ir gebėjimas visiems kartu siekti bendrų tikslų padeda išlaikyti ilgamečius darbuotojus bei pritraukti naujų.

„Kurdami specialiai „Iki“ 30-ajam gimtadieniui skirtą dokumentiką norėjome parodyti, kad esame viena komanda ir kiekvienas darbuotojas mums yra labai svarbus. Nijolia yra puikus pavyzdys, kaip nuosekliai dirbant mūsų tinkle galima augti ir tobulėti, siekti karjeros, realizuoti save. Manome, kad tokia darbo kultūra mums leidžia išlaikyti lojalius ir motyvuotus darbuotojus“, – sako M. Milė.

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 234 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidarė ir pirmąją autonominę parduotuvę su „Iki“ prekės ženklu. Tai pirmoji tokia Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ bei nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.