Žiema dalį lietuvių užklupo netikėtai – pasirodžius pirmajam sniegui, į parduotuves plūdo ieškoti 3 dalykų

2023-11-24
Žiema dalį lietuvių užklupo netikėtai – pasirodžius pirmajam sniegui, į parduotuves plūdo ieškoti 3 dalykų

Didžiojoje Lietuvos dalyje iškritus pirmam gausiam sniegui, gyventojai suskubo ruoštis žiemai. Tą atspindi prekybininkų skaičiai – vien per pirmąją gausesnio snygio dieną kai kurių žiemos prekių pardavimai išaugo net 5 kartus. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad prekybos tinklas tokį antplūdį buvo numatęs, tad iš anksto pasirūpino pakankamomis atsargomis.

„Šiemet ruduo buvo kaip niekad šiltas, tačiau matydami orų prognozes, žiemos prekių asortimentu pasirūpinome iš anksto: sniego ir ledo valymui reikalingais gremžtukais, valikliais, žieminiu langų skysčiu, kastuvais, taip pat šiltesniais lauko drabužiais – žieminėmis pirštinėmis, šalikais, kepurėmis. Vakar dienos pardavimai parodė, kad pataikėme į dešimtuką – būtent šių prekių pirmąją tikros žiemos dieną ieškojo daugelis pirkėjų“, – sako V. Budrienė.

Pasak V. Budrienės, daugiausia pirkėjai šiomis dienomis pirko būtent įvairių gremžtukų. Jų augimas žiemos prekių krepšelyje yra pats įspūdingiausias – lapkričio trečiąją savaitę, palyginti su lapkričio antrąja savaite, jų parduota net 4,93 karto daugiau.

Dar viena sparčiai žiemos pirkinių krepšelyje išpopuliarėjusi prekė yra žieminis automobilių langų skystis. Šios prekės pardavimai lapkričio trečiąją savaitę, palyginti su antrąja, išaugo beveik pusantro karto.

Taip pat, „Iki“ komunikacijos vadovės teigimu, daug pirkėjų dėmesio sulaukė ir žieminės pirštinės. Jų pardavimai per savaitę šoktelėjo apie 43 procentų.

Kaip teigia V. Budrienė, prekybos tinkle užtikrinamas platus žiemos iššūkiams skirtas asortimentas. Prekybos tinklo darbuotojai nuolat stebi oro sąlygas ir deda pastangas, kad sniego padariniams įveikti skirtų prekių pirkėjai nepritrūktų visose tinklo parduotuvėse.