Už naują „Iki“ darbuotoją – 400 eurų premija

2021-10-13
Už naują „Iki“ darbuotoją – 400 eurų premija

Prekybos tinklas „Iki“ pradėjo įdarbinimo kampaniją „Pakviesk draugą dirbti“ – darbuotojams už naujo kolegos rekomendaciją ir sėkmingą jo įdarbinimą nuo šiol mokamos 400 Eur dydžio premijos. Edita Jakučionytė-Lukšė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios UAB „Palink“ personalo departamento direktorė, sako, kad šia kampanija siekiama sparčiau užpildyti laisvas pozicijas ir kartu puoselėti įtraukiančią darbo kultūrą.

„Šiuo metu itin jaučiame darbuotojų trūkumą. Su šia problema susiduriame tikrai ne vieni, darbuotojų ieško ir atsigaunantis viešbučių, restoranų bei kavinių sektorius, ne tik prekybos tinklai, tad konkurencija rinkoje stipri. Naujiems komandos nariams pritraukti pasitelkiame dabartinių darbuotojų socialinius ryšius ir pinigine premija paskatiname juos rekomenduoti įsidarbinti mūsų tinkle“, – sako E. Jakučionytė-Lukšė.

Pasak prekybos tinklo personalo direktorės, jeigu rekomenduotas kandidatas atitinka reikalavimus ir įdarbinamas, darbuotojui išmokama 400 Eur premija į rankas. Dalis premijos išmokama kandidatui vos tik įsidarbinus, antroji dalis – jam sėkmingai įveikus trijų mėnesių bandomąjį laikotarpį.

Šiuo metu prekybos tinklas ieško daugiau nei 500 darbuotojų dirbti parduotuvėse, logistikos bei gamybos skyriuose. Daugiausiai laisvų pozicijų įvairiuose šalies miestuose siūloma kasininkams ir salės darbuotojams.

Pasak E. Jakučionytės-Lukšės, neabejojama, kad visų darbuotojų įtraukimas į naujų kolegų atrankos procesą leidžia kandidatams gauti išsamią ir objektyvią informaciją apie įmonę, darbo pobūdį, atmosferą darbo vietoje.

„Tikimės, kad pasinaudoję darbuotojų rekomendacijomis įdarbinsime motyvuotus, geriausiai konkrečiai pozicijai tinkamus kandidatus. Taip pat šis projektas įtraukia visus darbuotojus į įmonėje vykstančius procesus, padeda kurti patrauklios darbo vietos reputaciją ir teigiamą atmosferą. Pastebime, kad per darbuotojų rekomendacijas įdarbinti žmonės jaučiasi sėkmingos komandos dalimi, lengvai įsitraukia į įmonės veiklą, vertina jiems suteikiamas asmeninio tobulėjimo ir karjeros galimybes“, – sako E. Jakučionytė-Lukšė.

Prekybos tinklas „Iki“, gerindamas sąlygas darbuotojams, spalio mėn. padidino prekybos, gamybos ir logistikos padaliniuose dirbančių žmonių atlyginimus. Priklausomai nuo atsakomybių, atlyginimai apie 4–18 proc. pakelti daugiau kaip tinklo 5000 darbuotojų.

E. Jakučionytės-Lukšės teigimu, siekiant paskatinti ir motyvuoti darbuotojus, jiems nuo liepos mėn. suteiktas ir papildomas sveikatos draudimas, kuris leidžia gauti kvalifikuotą gydytojo konsultaciją ar gydymą bei kokybiškai pasirūpinti sveikata. Taip pat beveik metus tinkle veikia ir emocinės paramos linija, į kurią besikreipiantys darbuotojai gali gauti profesionalaus psichologo konsultaciją bei pasidalinti savo emocijomis. COVID-19 sirgusiems darbuotojams nuo birželio buvo suteikta galimybė prekybos tinklo lėšomis atlikti išsamų sveikatos patikrinimą.