Tūkstančiams „Iki“ darbuotojų didinami atlyginimai

2021-10-05
Tūkstančiams „Iki“ darbuotojų didinami atlyginimai

Nuo spalio mėnesio prekybos tinklas „Iki“ didina darbuotojų atlyginimus. Edita Jakučionytė-Lukšė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios UAB „Palink“ personalo departamento direktorė, sako, kad padidintas algas gaus daugiau kaip 5000 prekybos tinklo darbuotojų.

„Darbuotojai ir jų darbo sąlygų gerinimas yra mūsų įmonės prioritetas. Pastarieji metai prekybos sektoriaus darbuotojams buvo itin sudėtingi. Norime, kad jie jaustųsi įvertinti už pastangas, todėl priėmėme sprendimą didinti atlyginimus. Per ateinančius metus UAB „Palink“ į darbo užmokesčio didinimą investuos daugiau kaip 5 milijonus eurų“, – sako E. Jakučionytė-Lukšė.

Personalo departamento direktorės teigimu, prekybos tinklo darbuotojų atlyginimai priklausomai nuo atsakomybių kils apie 4–18 proc. Atlyginimai bus didinami prekybiniuose, gamybiniuose, logistikos padaliniuose dirbantiems žmonėms.  Iš viso atlyginimai bus pakelti daugiau kaip 5000 darbuotojų.

Nuolatinis dėmesys darbuotojų gerovei

Pasak E. Jakučionytės-Lukšės, nenutrūkstamos veiklos garantas – sveiki darbuotojai, todėl nuo liepos 1 d. visiems „Iki“ darbuotojams suteiktas papildomas sveikatos draudimas, leidžiantis kokybiškai pasirūpinti savo sveikata ir gauti kvalifikuotą konsultaciją ar gydymą. Sveikatos draudimas prekybos tinklo darbuotojams suteikia galimybę kreiptis tiek į valstybines, tiek į privačias gydymo įstaigas, kuriose pagalbos dažnu atveju galima sulaukti greičiau.

Papildomas darbuotojų draudimas galioja ambulatoriniam ir stacionariniam gydymui – šeimos gydytojų ir specialistų konsultacijoms, diagnostiniams tyrimams. Stacionarinio gydymo atveju bus apmokamos tos išlaidos, kurios nėra kompensuojamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

Sveikatos draudimas taikomas ir kritinių ligų, įskaitant COVID-19, atveju. Papildomai suteikiama kompensacija odontologo paslaugoms, profilaktiniam patikrinimui, vaistams ir medicinos prekėms.

Nuo birželio mėnesio COVID-19 sirgusiems prekybos tinklo darbuotojams buvo suteikta galimybė atlikti išsamų sveikatos patikrinimą, kurio tikslas – padėti išsklaidyti jų nerimą ir nuogąstavimus dėl galimų ligos pasekmių. Visas sveikatos patikrinimas apmokamas prekybos tinklo lėšomis.

Pastarieji metai buvo sunkūs ne tik fiziškai, bet ir emociškai, todėl daug dėmesio skiriama darbuotojų psichologinei savijautai. Praėjusių metų rudenį „Iki“ pirmasis iš prekybos tinklų pasiūlė nemokamų profesionalaus psichologo konsultacijų ir paramos liniją „Kaip jautiesi?“. Ji yra skirta visiems prekybos tinklo darbuotojams pasikonsultuoti su specialistu, pasidalinti savo išgyvenimais, gauti patarimų, kaip valdyti emocijas bei sumažinti patiriamo streso.