Taupymo formulė: kasdieniai įpročiai, padėsiantys sutaupyti parduotuvėje

2018-01-12

Geriausias receptas – planavimas ir tikrinimas

Prekybos tinklo IKI maisto ekspertė Aistė Rasmussen sako, kad svarbiausia – planuoti pirkinius ir į parduotuvę eiti jau turint reikiamų prekių sąrašą arba suplanavus šeimos valgiaraštį savaitei į priekį.

 

„Žinodami maisto produktų likučius namuose ir turėdami tikslų pirkinių sąrašą, apsipirkimą padarysite racionaliu ir kryptingu. Tiesa, jei pirkinių sąrašą sudarysite paskutinę akimirką ar paskubomis, labai tikėtina, kad jis nebus tikslus. Geriausia jį pildyti ir savo norus sekti kasdien arba bent jau kartą per savaitę“, – pataria A. Rasmussen.

 

A. Rasmussen teigimu, stebėti parduotuvės skelbiamas nuolaidas ir akcijas – taip pat vertinga, tačiau dar svarbiau – atidžiai tikrinti prekių suvartojimo datas. Maisto ekspertė taip pat pataria vengti neapgalvotų ir spontaniškų pirkinių.

 

„Įsidėję prekę į parduotuvės krepšelį, dar bent kelias sekundes pagalvokite ar tikrai jos reikia. Taip pat jei manote, kad nespėsite suvalgyti maisto produkto, kurį reikia greitai suvartoti, paieškokite tokio, kurį reikia suvartoti per ilgesnį laiką arba atidėkite jo įsigijimą. Pirmiausia pirkite tokius produktus, kurie gali šaldytuve ar namuose gulėti ilgesnį laiką. Kiaušiniai, konservuoti ir šaldyti produktai (daržovės, žuvis), bakalėjos prekės – pats tinkamiausias pasirinkimas. Apsipirkti geriausia kartą per savaitę, maisto atsargas vis papildant greitai gendančiais produktais“, – pasakoja A. Rasmussen.

Nori sutaupyti ne tik pinigus, bet ir laiką

Dauguma žmonių mąsto ne tik kaip sutaupyti apsiperkant, bet ir kaip apsipirkti greičiau ir patogiau. Pasak prekybos tinklo IKI viešųjų ryšių vadovės B. Čaikauskaitės, norint sutaupyti, akcijas ir nuolaidas galima ramiai susižiūrėti dar namuose ir iš anksto nuspręsti ko reikia. Pirkdami maisto produktus žmonės turi daug laisvės planavimui ir erdvės pinigų taupymui. Dėl šios priežasties itin svarbu sekti bei sąmoningai valdyti savo išlaidas. Visgi pastebima, kad įvairių akcijų metu pirkėjai, visų pirma, už mažesnę kainą įsigyja pirmo būtinumo prekes – pieną, sviestą, grietinę, duonos gaminius, iš daržovių – bulves, morkas ir kopūstus.

 

„Matome, kad šiuolaikinis pirkėjas vis labiau vertina savo asmeninį laiką, todėl stengiasi informaciją apie konkrečias nuolaidas ir akcijas iš pradžių susirasti internete, o tada vykti į parduotuvę. Toks būdas ne tik padeda sutaupyti, bet ir leidžia susiplanuoti pirkiniams skirtą pinigų sumą. Mes savo ruožtu stengiamės, kad prekių, kurioms taikomos nuolaidos ir akcijos, asortimentas kiekvieną savaitę būtų pakankamai platus ir visi pirkėjai turėtų tinkamą pasirinkimą. Suprantame, kad pirkėjams svarbu ne tik maisto prekių šviežumas ir kokybė, bet ir tai, kad apsipirkdami galėtų išleisti kuo mažiau“, – sako B. Čaikauskaitė.

Po apsilankymo parduotuvėje – gudrybės virtuvėje

Maisto ekspertė Aistė Rasmussen atskleidžia – sutaupyti galima ne tik perkant maisto prekes parduotuvėje, bet ir grįžus namo ir išdėliojus jas į lentynas ar šaldytuvą. A. Rasmussen sako, kad vos kelios mažos gudrybės padės suformuoti maisto taupymo įpročius ir leis mėgautis komfortišku gyvenimu.

 

„Jeigu įsigijote per daug šviežių produktų, tokių kaip mėsa, žuvis, ir matote, kad jų nesuvalgysite – užšaldykite. Kitą kartą reikės tik išimti iš šaldymo kameros, atšildyti bei pasitelkus papildomus ingredientus galėsite pagaminti pietus ar vakarienę. Kitas vertingas patarimas – keisti prekių laikymo tvarką. Kai nusiperkate naujų maisto produktų, dėkite juos į šaldytuvo ar spintelių lentynų galą, o anksčiau turėtus produktus laikykite priekyje. Tokiu būdu jūsų maistas neužsiliks, nepasens ir bus suvartotas tinkamu metu. Tačiau prisiminkite, kad taupymas turi būti protingas ir nekenkti jūsų sveikatai, todėl rinktinės kokybiškus ir šviežius maisto produktus“, – pataria A. Rasmussen.