Šviežių daržovių derliaus pranašas – salotos jau pasirodė parduotuvių lentynose
Išsiilgtų kitų daržo gėrybių – šviežių pomidorų, agurkų, ridikėlių, morkų, bulvių, svogūnų su laiškais, prieskoninių žolelių ir įvairiausių salotų lietuviai galės įsigyti jau netrukus. Prekybos tinklo IKI parduotuvėse šviežias pavasario derlius pirkėjus džiugins nuo pirmadienio.
Prekybos tinklo IKI viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė sako, kad platus įvairių daržovių asortimentas pirkėjams siūlomas ištisus metus. Vis tik, prekybos tinklo atstovė pažymi, kad labiausiai pirkėjai po žiemos būna išsiilgę šviežių lietuviškų salotų.
„Kuo įvairesnių salotų savo pirkėjams siūlome visais metų laikais, tačiau, be abejo, užaugintų Lietuvoje pasiūlą riboja šalies klimatas ir gamtinės sąlygos. Pirmosios pavasarinės į parduotuvių lentynas jau atkeliavusios lietuviškos salotos yra ąžuolalapės ir auginamos vazonėliuose. Netrukus šalies ūkininkai pradės tiekti ir daugiau salotų rūšių. Iš viso pirkėjams šiuo metu siūlome daugiau nei dešimties rūšių importuotas ir lietuviškas salotas bei jų mišinius“, – sako B. Čaikauskaitė.
B. Čaikauskaitės teigimu, Aisbergo salotos – vienas populiariausių lietuvių pasirinkimų. Šios salotos šiek tiek primena kopūstą, o jų lapai savotiškai blizga tarsi būtų užšaldyti. Rucola salotos arba kitaip vadinamos gražgarstėmis – tai universalios į daugelio salotų mišinių ar įvairų patiekalų garnyrų sudėtį tinkančios salotos.
Anot prekybos tinklo atstovės, lietuviai taip pat mėgsta Romane salotas ir salotas vazonėliuose, tačiau mielai renkasi ir kitų rūšių žalumynus.
„Pastaruosius keletą metų salotų pardavimai pastebimai auga, didėja jų dalis gyventojų pirkinių krepšeliuose. Šią tendenciją lemia didėjantis lietuvių dėmesys savo mitybai ir siekis rinktis sveikesnį maistą. Daržovės, ypač pavasarį, turėtų būti kasdienė daugelio žmonių maisto raciono dalis, todėl stengiamės salotų pasiūlą didinti kasmet“, – sako B. Čaikauskaitė.
Prekybos tinklo atstovės teigimu, Salotinė sultenė (mache) – dar viena iš populiariausių salotų rūšių.
„Šios salotos yra švelnesnio skonio ir gali būti maišomos su kitais žalumynais, daržovėmis ar vaisiais. Plačiai naudojamos paskaninant makaronų, Azijos virtuvės patiekalus ir picas. Pavyzdžiui, Frisee salotos išsiskiria subtiliu kartumu, dėl to gali suteikti pikantiškumo žuvies, mėsos patiekalams, sūriui. Jas galima atpažinti iš raižytų lapelių“, – sako B. Čaikauskaitė.
Viena egzotiškesnių salotų rūšių – Kale salotos yra atpažįstamos iš savo garbanotų lapų kraštelių. Šios salotos tinkamos tiek žaliesiems kokteiliams gaminti, tiek omletams pagardinti, virti sriuboms ar net pamėginti pasigaminti naminį pesto padažą.
B. Čaikauskaitės teigimu, lietuvių pirkinių krepšelio dalis, skirta daržovėms, pamažu kinta – jame pastebimai didesnę dalį užima įvairios salotos.
„Keletą pastarųjų metų stebime naują tendenciją – lietuviai nori daugiau įvairovės, mielai išbando naujoves, egzotiškesnius skonius, siekia nustebinti save ir namiškius, virtuvėje daugiau eksperimentuoja. Taigi, maisto kultūra šalyje auga, o tą atsispindi ir žmonių apsipirkimo įpročiai, ypač – didėjanti salotų paklausa“, – sako B. Čaikauskaitė.