Svarbi informacija dėl COVID-19

2020-05-08

Šiomis dienomis Lietuva, kaip ir visas pasaulis, išgyvena itin sudėtingą laikotarpį, tačiau turime pasistengti išlikti ramūs ir susitelkę, nes atsakingas mūsų elgesys gali padėti apsaugoti kitus ir save.

Laukiame Jūsų kiekvieną dieną ir kviečiame susipažinti su šiame puslapyje pateikta informacija, kuri palengvins jūsų apsipirkimą šiuo laikotarpiu.

 

Dirbame jums

Mūsų tikslas – kad visi pirkėjai ir toliau galėtų apsipirkti pagal savo poreikius.

Nors šiuo laikotarpiu dalies parduotuvių darbo laikas vis dar yra sutrumpintas, pirkėjams nėra priežasties nerimauti – IKI komanda dirba visu pajėgumu ir stengiasi pasirūpinti kiekvienu iš jūsų.

dirbame ico2

Atsakingai planuojame užsakymus, esame padidinę tam tikrų prekių užsakomus kiekius ir nuolat bendraujame su tiekėjais, kad parduotuvių lentynose visada rastumėte jums reikalingų maisto produktų ir kitų prekių.

 

 

Saugus apsipirkimas IKI

Geriausia prevencija – kruopštus higienos normų laikymasis!  

Šiuo įtemptu periodu mums visiems labai reikalingas ir jūsų supratingumas bei atsakingas pirkinių planavimas.

Rūpinkitės savimi, lankykitės parduotuvėse tik tada, kai reikia ir susiplanuokite iš anksto, kokių produktų jums reikia.

Rekomenduojama parduotuvėse nesilankyti rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60-ies metų ir turintiems lėtinių susirgimų.

dez ico2

Įeinant į parduotuvę privaloma prisidengti veidą (kauke, respiratoriumi ar kitomis priemonėmis).

Į parduotuves įleidžiamos ne didesnės nei 2 asmenų grupės, o šeimos nariams rekomenduojama apsipirkti po vieną.

Parduotuvėse pagal poreikį gali būti ribojami pirkėjų srautai, todėl užeidami į parduotuvę būtinai paimkite krepšelį ar vežimėlį. Jie yra dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo.


Parduotuvėse nepamirškite laikytis higienos normų

 • covid img 2
  Dezinfekuokite rankas – pasinaudokite dozatoriumi su dezinfekciniu skysčiu

 • covid img 6
  Apsipirkdami mūvėkite vienkartines pirštines

 • covid img 5
  Birių ir nesupakuotų prekių skyriuose naudokite pakavimo įrankius

 • covid img 4
  Parduotuvėje laikykitės ne mažesnio nei 1 m atstumo nuo kitų pirkėjų ir parduotuvės darbuotojų

 • covid img 1
  Stenkitės atsiskaityti mokėjimo kortele

 • covid img 3
  Nesilankykite parduotuvėse, jei jaučiate į gripo panašius simptomus

 

virus ico

Rūpinkitės savo sveikata!

Apsauga nuo virusų – stipri imuninė sistema!

Plintantis virusas ir įvestas karantinas šalyje ne tik keičia mūsų gyvenimo ritmą, bet ir verčia dar labiau pasirūpinti savo sveikata. Todėl primename, kad šiuo laikotarpiu ypač svarbu stiprinti savo imuninę sistemą, nes ji padeda apsisaugoti nuo visų virusų.


 • covid img 2 1
  Išsimiegokite

 • covid img 2 2
  Gerkite užtektinai vandens

 • covid img 2 4
  Maitinkitės reguliariai ir subalansuotai

 • covid img 2 5
  Bent valandą per dieną pajudėkite

 • covid img 2 6
  Organizmą stiprinkite vitaminais, ypač vitaminu C ir D

 • covid img 2 8
  Venkite streso ir mąstykite pozityviai

 • covid img 2 7
  Ypatingą dėmesį skirkite kasdienei higienai

 

Padėkime vieni kitiems!

Nors nerimo ir nežinomybės šiuo metu daug, turime pasistengti išlikti ramūs ir atsigręžti į tuos, kuriems šiandien reikia mūsų dėmesio. Skirkime daugiau laiko savo šeimos nariams, o ypač – vyresnio amžiaus artimiesiems, kuriems dabar labai svarbus aplinkinių palaikymas.

Mūsų kolegos kasdien intensyviai dirba, kad visuomet galėtume Jums pasiūlyti šviežio maisto, todėl prašome jūsų supratingumo, jei ne visada pavyksta operatyviai papildyti lentynas.

 

Elkimės atsakingai, rūpinkimės vieni kitais ir kartu įveiksime iškilusius iššūkius!

 

Parduotuvės karantino metu dirba, tačiau laikinai sutrumpintas kai kurių parduotuvių, paprastai dirbančių ilgiau, darbo laikas – jos dirba 8.00–20.00. Šalyje švelninant karantino sąlygas, palaipsniui ilginamas dalies parduotuvių darbo laiką – jos jau dirba iki 21.00. Daugiau informacijos apie prailgintą darbo laiką rasite čia.

Parduotuvių, kurios iki šiol dirbdavo iki 19.00, darbo laikas nesikeičia.

Siekiant apsisaugoti nuo virusų labai svarbu laikytis asmeninės higienos – dažnai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu, neplautomis rankomis neliesti veido, čiaudint ar kosint prisidengti vienkartine nosinaite ar sulenkta alkūne. Parduotuvės yra reguliariai dezinfekuojamos. Be to, parduotuvėse yra įrengti dozatoriai su dezinfekciniu skysčiu, kuriuo galite dezinfekuoti rankas, taip pat rekomenduojame apsiperkant naudotis vienkartinėmis pirštinėmis.

Parduotuvėse siekiant užtikrinti saugų atstumą ir maksimaliai apriboti fizinį kontaktą tarp pardavėjų ir pirkėjų, veikia kas antra kasa, kasose sumontuotos organinio stiklo pertvaros, ant grindų suklijuoti lipdukai, žymintys rekomenduojamą saugų atstumą tarp laukiančiųjų eilėse. Parduotuvėje rekomenduojame laikytis ne mažesnio kaip 1 m atstumo nuo kitų pirkėjų ir parduotuvės darbuotojų. Taip pat į parduotuvę įleidžiamos ne didesnės kaip 2 asmenų grupės.

Maisto produktų tikrai užteks visiems. Esame padidinę tam tikrų prekių užsakomus kiekius, nuolat bendradarbiaujame su tiekėjais, kad mūsų parduotuvėse rastumėte prekių, kurių ieškote. Tačiau prašome ir jūsų supratingumo – pirkite tai, ko reikia ir kiek reikia. Nebūtina pirkti didžiuliais kiekiais, nes tiekėjai prekes tiekia pagal planą, o mūsų darbuotojai nuolat pildo parduotuvių lentynas.

Lietuva sienas uždarė siekiant sukontroliuoti viruso plitimą. Kelionės yra draudžiamos fiziniams asmenims, tačiau prekių judėjimas nėra ribojamas – krovininiai automobiliai, kuriais mūsų tiekėjai gabena įvairias prekes ir produktus, gali laisvai judėti tarp valstybių.

Nėra būtinybės įsigyti didelio kiekio maisto produktų ir kitų prekių. Rekomenduojame planuoti savo pirkinius ir pirkti tai, ko jums reikia ir kiek reikia. Nebūtina pirkti didžiuliais kiekiais, nes tiekėjai prekes tiekia pagal planą, o mūsų darbuotojai nuolat pildo parduotuvių lentynas.

Neribojame prekių kiekio, kurį gali įsigyti vienas asmuo. Tačiau prašome savo pirkinius planuoti atsakingai – pirkite tai, ko reikia ir kiek reikia. Taip užtikrinsime, kad visi užsukę į parduotuves galės įsigyti būtiniausių maisto produktų ir kitų prekių.

Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis yra ribojamas tik asmeninių apsaugos priemonių kiekis: vienas pirkėjas gali įsigyti ne daugiau kaip vieną vienkartinių kaukių pakuotę, kurioje yra 50 vnt. kaukių, ir ne daugiau kaip dešimt vienetų respiratorių.

Parduotuvės, dezinfekuojamos reguliariai. Taip pat, mūsų parduotuvėse pirkėjams įrengti dozatoriai su dezinfekciniu skysčiu, kuriais galite pasinaudoti ir dezinfekuoti rankas. Apsiperkant raginame naudotis ir vienkartinėmis pirštinėmis.

Taip pat po kiekvieno naudojimo yra dezinfekuojami krepšeliai ir vežimėliai.  

Visus darbuotojus esame aprūpinę asmeninėmis apsaugos priemonėmis – vienkartinėmis pirštinėmis, medžiaginėmis kaukėmis ir apsauginiais veido skydeliais. Taip pat mūsų darbuotojai nuolat plauna rankas muilu su dezinfekantu, kasininkai kiekvienoje kasoje turi dozatorius su dezinfekciniu skysčiu ir reguliariai dezinfekuoja rankas.

Įvedus būtinybę reguliuoti pirkėjų srautą, IKI parduotuvių apsaugos darbuotojai su parduotuvės darbuotojų pagalba užtikrina, kad būtų valdomas žmonių, esančių parduotuvėje vienu metu, skaičius, siekiant išvengti grūsčių ir būriavimosi. Todėl įeinant į parduotuvę prašome paimti krepšelį ar vežimėlį. Jie yra dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo. Taip pat dėl šios priežasties į parduotuves galima įeiti tik per pagrindinį įėjimą.

Jei atvykus į parduotuvę jums tektų palaukti, kol būsite įleistas į vidų, būtinai laikykitės rekomenduojamo saugaus atstumo nuo kitų žmonių.

Parduotuvėse nerekomenduojama lankytis rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60-ies metų asmenims ar sergantiems lėtinėmis ligomis. Tačiau siekiant apsaugoti didžiausią riziką turinčius vyresnio amžiaus žmones, skatiname juos apsipirkti ryte 8.00–10.00 val. Apsiperkant šiuo metu jiems yra teikiama pirmenybė.

 

Parduotuvėse, kaip ir visose viešose vietose, privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones –kaukę, respiratorių ar kitas priemones. Todėl į parduotuves nebus įleidžiami asmenys, neprisidengę veido.

Už prekes galima mokėti grynaisiais pinigais, tačiau rekomenduojame pagal galimybes atsiskaityti mokėjimo kortele, kad sumažintumėte tiesioginio kontakto su kitais žmonėmis galimybes.  

Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, laikinai sustabdyta taromatų, įrengtų parduotuvių viduje, veikla. Pakuotes, už kurias nustatytas užstatas, ir toliau galima grąžinti taromatuose, kurie yra įrengti prie parduotuvių. Taip pat laikinai sustabdytas rankinis taros surinkimas parduotuvėse.