Sunkiai gyvenantiems paaukojo maisto už daugiau kaip 10 mln. eurų

2017-06-22
Sunkiai gyvenantiems paaukojo maisto už daugiau kaip 10 mln. eurų

„Kiekvieną rytą iš mūsų parduotuvių yra surenkamas prie galiojimo termino pabaigos artėjantis, tačiau kokybiškas ir vartoti tinkamas maistas. Jis perduodamas „Maisto banko“ savanoriams, kurie pasirūpina, kad maistas tą pačią dieną pasiektų tuos, kuriems jo reikia. Tokiu būdu su „Maisto banku“ bendradarbiaujame jau aštuonerius metus“, – sako prekybos tinklo „Iki“ viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

Anot B. Čaikauskaitės, svarbiausias vaidmuo surenkant ir išdalinant tokius kiekius maisto tenka prekybos tinklo darbuotojams ir „Maisto banko“ savanoriams, kurie kasdien dirba, kad nepriteklių jaučiantieji galėtų būti sotesni.

„Prekybos tinklo sprendimas paremti maistu sunkiai gyvenančius yra milžiniška pagalba kiekvienai šių šeimų. Pernai „Iki“ paaukoti produktai sudarė net 45 proc. viso „Maisto banko“ surinkto maisto. Kasdien važiuojame į parduotuves surinkti labdarai atiduodamų maisto produktų, neretai jų gauname ir iš Panevėžyje bei Vilniuje veikiančių prekybos tinklo logistikos sandėlių. Tai leidžia maistu aprūpinti tikrai nemenką skaičių nepasiturinčių Lietuvos gyventojų“, – sako paramos ir labdaros fondo „Maisto bankas“ direktorė Deimantė Žebrauskaitė.

„Iki“ prekybos tinklas yra vienintelis Lietuvoje, kuris savo iniciatyva paskutinę dieną galiojančių produktų neparduoda, o atiduoda juos skurstantiems.

„Maisto bankas“ Lietuvoje veiklą pradėjo 2001 metais, o nuo 2007 metų veikia kaip savarankiškas labdaros ir paramos fondas. Kasmet jo parama maistu pasiekia apie 270 tūkst. nepasiturinčių asmenų – bedarbių, vienišų vaikus auginančių mamų, daugiavaikių šeimų, neįgaliųjų, pagyvenusiųjų ir kt.

Prekybos tinklą „Iki“ valdanti bendrovė „Palink“ nuo savo veiklos pradžios aktyviai propaguoja socialiai atsakingo verslo idėjas ir vykdo ne vieną socialinę iniciatyvą. Taip pat vykdo ir remia edukacinius bei kultūros projektus.