Rudeniški hitai iškart užkariavo smaližių širdis: „Iki“ konditeris Thierry Lauvray įvardijo rudens tortų TOP 3

2023-10-16
Rudeniški hitai iškart užkariavo smaližių širdis: „Iki“ konditeris Thierry Lauvray įvardijo rudens tortų TOP 3

Prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse visoje Lietuvoje smaližiai jau ragauja rudeniškas tinklo konditerių pristatytas saldžias naujienas. Rinktis yra iš ko, mat jų šiemet net 10, o kainos – patrauklios. Pasak Vaidos Budrienės, „Iki“ komunikacijos vadovės, savus favoritus pavyks atrasti visiems, kadangi naujieji receptai kurti galvojant tiek apie sveikesnių desertų gerbėjus, veganus, tiek apie ieškančius prabangios šokoladinės ar kreminės klasikos. 

Jokių dirbtinių saldiklių ir tik tikras sviestas

Gausus apetitą žadinančių tortų, pyragaičių ir kitų ką tik šviežiai pagamintų desertų pasirinkimas yra būtent tai, dėl ko į „Iki“ užsuka dažnas pirkėjas. Pasak V. Budrienės, pirkėjų simpatijas pelnyti padeda ne tik platus asortimentas, bet ir bekompromisis dėmesys kokybei.

„Akivaizdi pastarųjų metų tendencija – pirkėjai desertus renkasi atsižvelgdami ne tik į išvaizdą, skonį, kainą. Vis dažniau žmonės domisi, kokie produktai buvo naudoti, vertina jų kokybę. Pirkėjams svarbu, kad savo receptūrose naudojame tik tikrą grietinėlę, kokybišką sviestą, aukščiausios rūšies miltus ir tikrą šokoladą. Juose nėra ir jokių dirbtinių saldiklių. Galime sakyti, kad konditeriai saldėsius gamina taip, kaip namuose – tam, kad pateisintų pirkėjų lūkesčius“, – sako V. Budrienė.

Rudeniškų hitų TOP

Pirkėjų liaupsių sulaukiančiu „Iki“ konditerijos gaminių asortimentu rūpinasi savo darbui atsidavusi komanda, kuriai vadovauja „Iki“ konditeris Thierry Lauvray. Jis Lietuvą namais vadina jau daugiau nei 18 metų, tačiau savo amato pagrindus įgijo desertų karaliene tituluojamoje gimtinėje – Prancūzijoje. Tad nenuostabu, kad jo kūriniuose pinasi geriausios prancūziškos tradicijos ir lietuvių pamėgti skoniai.

Kruopščiai ir su meile kurtoje rudens sezono žvaigždžių alėjoje – kreminis aguonų tortas „Lionas“, tortas su belgišku šokoladu „Rišeljė“, pyragaičiai „Opera“, veganiškas kokosinis desertas su „chia“ sėklomis ir net keturių rūšių lietuvių ypač mylimos tartaletės. Ką rinktis iš naujos gausybės? Th. Lauvray įvardijo tris ryškiausiai spindinčias vėsiojo sezono saldžias naujienas.

Daugiasluoksnis putėsių tortas su mėlynėmis „Eliziejus“ 

Dangiškai skanu ir prancūziškai subtilu. Tortas, meistriškai sudarytas net iš šešių sluoksnių, – vertas aukštosios konditerijos vardo. Vien tai, kad jis pavadintas išskirtinio Paryžiaus simbolio garbei, išduoda jo sąsają su neprilygstamu prancūzišku skoniu bei perfekcionizmu. 

„Tarp gardžių, aromatingų sluoksnių slypi ir lietuviška staigmena iš mėlynių, kuri čia suskamba kaip netikėtas ir išskirtinis akcentas. Lietuviams gerai pažįstamas kondensuotas pienas, iš kurio pagaminti putėsiai, dar tik skinasi kelią prancūziškų desertų lygoje, tačiau juo gardinami skanėstai sparčiai populiarėja. Šis ypatingas tortas, puoštas šviežio grietinėlės kremo ir rožinio šokolado morengais bei gaiviomis šilauogėmis, tikrai nepaliks abejingų“, – pasakoja Th. Lauvray.

Pyragaičių rinkinys „Paryžiaus tango“

Sakoma, pasidalintas džiaugsmas – dvigubas džiaugsmas. Taip ir su skoniu: pasidalinti pyragaičiai bus dar gardesni, o patirtas džiaugsmas – net trigubas. Vis dėlto dalintis nebus lengva, nes skanėstai varžosi skoniu, grožiu ir nė vienas nesiruošia nusileisti. 

„Pyragaitis „Opera“ – tai paryžietiška klasika, gimusi iš migdolinio biskvito su kavos sirupu, kremu ir juodojo šokolado ganašu. Antrojo deserto pagrindas – migdolinis biskvitas, derantis su plikytu kremu, pistacijų pasta ir kondensuotu pienu. Pyragaičio akcentai – uogos ir želė. Dar vienas trio skanėstas – biskvito, plikyto obuolių kremo ir kriaušių putėsių stebuklas, gardintas ir puoštas cinamonu bei žele. Tiesiog neįtikėtinas meilės, skonio ir grožio trikampis“, – naujienas pristato konditeris.

Migdolinė tartaletė su mandarinais

Šį desertą įkvėpė nostalgija prancūziškoms tradicijoms ir moderniausi skonių atradimai. 

„Kepiniui naudojome savo ypatingą migdolinį kakava gardintą kremą, kuris idealiai dera su trapiu pagrindu. Kremas kepamas kartu su mandarinais, ruošiamais pagal autentišką, citrusais garsėjančios Nicos receptą. Paragaukite mandarinais kvepiančios prancūziškos vasaros, pajuskite burnoje tirpstantį gero gyvenimo skonį, ir tegu šie pojūčiai lydi jus kiekvieną dieną“, – linki Th. Lauvray.

Vakarais – specialios nuolaidos 

Rudens sezono naujienų jau ieškokite „Iki“ parduotuvių konditerijos skyriuose. Norintiems sutaupyti, Th. Lauvray primena ir apie „Laimės valandas“ „Iki“ parduotuvėse. 

Nuo 20 val. iki parduotuvės darbo pabaigos „Pagaminta IKI” kulinarijos sveriamiems kulinarijos gaminiams, konditerijos gaminiams ir šviežiai duonai ir bandelėms taikoma net 50 proc. nuolaida.