„REWE“ grupė tapo didžiausia „Palink“ akcininke ir stiprina investicijas į „Iki“ prekybos tinklą

2018-11-07

Šiuo metu „REWE“ grupė veikia 22 Europos šalyse, kuriose valdo beveik 58 mlrd. eurų vertės apyvartą. Iš viso „REWE“ grupei priklausantys prekybos tinklai praėjusiais metais valdė 15,3 tūkst. parduotuvių. Grupės valdomose įmonėse dirba 345 tūkst. darbuotojų.

„REWE“ grupė „Iki“ valdyme dalyvauja nuo 2008 metų. „REWE“ International AG valdybos nario Janusz Kulik teigimu, „Iki“ užima svarbią vietą visos grupės investicijų portfelyje, todėl didinant investicijas tikimasi toliau sėkmingai stiprinti ir plėtoti prekybos tinklo veiklą Lietuvoje.

„Esame įsitikinę, kad šis žingsnis dar labiau sustiprins „Iki“ prekybos tinklo poziciją Lietuvoje ir padės užtikrinti dar didesnį pirkėjų ir mūsų darbuotojų pasitenkinimą“ – pabrėžė Janusz Kulik.

Tuo metu bendrovės „Palink“ generalinis direktorius Gerard Rog pažymi, kad „REWE“ grupės patirtis mažmeninės prekybos srityje buvo ir yra reikšminga sėkmingai „Iki“ veiklai Lietuvoje. Per dešimt metų prekybos tinklas tapo vienu stipriausių žaidėjų Lietuvoje, o vokiško kapitalo įmonės dalyvavimas prekybos tinklo valdyme atsispindi „Iki“ skiriamam dėmesiui maisto prekių kokybei, aptarnavimui ir inovacijų diegimui.

„Priklausymas vienai stipriausių mažmeninės prekybos grupių Europoje suteikia mums nemažai privalumų, o kartu kelia mūsų veiklai aukštą kartelę. Tai padeda „Iki“ nuolat stiprinti savo pozicijas itin konkurencingoje Lietuvos rinkoje ir prisideda prie viso mažmeninės prekybos sektoriaus šalyje vystymosi. Naujos investicijos rodo, kad judame teisinga linkme ir turime daug potencialo“, – sako G. Rog.

Anot bendrovės „Palink“ generalinio direktoriaus, artimiausiu metu ketinama ir toliau stiprinti „Iki“ pozicijas Lietuvoje. Per ateinančius du metus visoje šalyje planuojama atidaryti 20 naujų „Iki“ parduotuvių ir rekonstruoti apie 50 esamų.

Didelis dėmesys ir toliau bus teikiamas prekybos tinklo socialinei atsakomybei, darbuotojų gerovei. Spalio pradžioje „Iki“ savo parduotuvių darbuotojams iki 10 proc. padidino  darbo užmokestį, skyrė papildomų lėšų personalo mokymams.

Apie „REWE“ grupę

 

„REWE“ grupė – Vokietijoje ir Europoje pirmaujanti prekybos ir turizmo įmonių grupė. Praėjusiais metais bendrovės apyvarta sudarė apie 58 mlrd. eurų. 1927 metais įkurta „REWE“ grupė valdo 15 300 parduotuvių 22 Europos šalyse. Bendrovėje dirba daugiau kaip 345 000 darbuotojų.

Bendrovės pardavimo liniją sudaro prekybos centrai ir parduotuvės, valdomos tokių prekės ženklų kaip „REWE“, „REWE Center“, „REWE City“, taip pat „Billa“, „Merkur“, „Penny“ ir „DIY“. Įmonė taip pat valdo būtiniausių prekių parduotuves („REWE To Go“) ir užsiima elektronine prekyba („REWE Lieferservice“, „ZooRoyal“, „Weinfreunde“ ir „Kölner Weinkeller“). Jungtinį prekės ženklą „DER Touristik“ sudaro kelionių organizatoriai „ITS“, „Jahn Reisen“, „Dertour“, „Meiers Weltreisen“, „ADAC Reisen“, „Kuoni“, „Helvetic Tours“, „Apollo and Exim Tours“ bei daugiau nei 2 400 kelionių agentūrų (įskaitant „DER Reisebüro“, „DERPART“), taip pat viešbučių tinklai „Iti“, „Club Calimera“, „Cooee“, „PrimaSol“, „Playitas Resort“ ir tiesioginis organizatorius clevertours.com.

Apie REWE International AG

REWE International AG iš savo būstinės, įsikūrusios Vienos Noidorfe valdo ne tik tokius garsius Austrijos mažmeninės prekybos prekės ženklus kaip „Billa“, „Merkur“, „Penny“, „Bipa“ ir „ADEG“, bet ir tarptautinį REWE grupės mažmeninės prekybos verslą, kuris yra „Handel International“ padalinys. Prekybos tinklas „Billa“ atstovauja REWE įmonių grupę Bulgarijoje, Čekijoje, Rusijoje, Slovakijoje ir Ukrainoje, prekybos tinklas „Penny“ Čekijoje, Vengrijoje, Italijoje ir Rumunijoje, „Bipa“ Kroatijoje, o nuo šiol „Iki“ ir Lietuvoje. Iš viso „Handel International“ padalinyje 2017 metais dirbo apie 83 tūkstančius darbuotojų. Daugiau nei 4 tūkstančiai parduotuvių per tą patį laikotarpį pasiekė 13,35 mlrd. eurų apyvartą.

Prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1991 metų ir šiuo metu valdo 233 parduotuves visoje šalyje.