Apsipirkite saugiai. Mažiausi srautai stebimi darbo dienomis ir šeštadieniais nuo parduotuvės atidarymo iki 10 val. ir nuo 20 val. iki parduotuvės uždarymo. Taip pat visomis darbo valandomis sekmadieniais. Daugiau

„Iki“ ragina į vakcinacijos grupes įtraukti prekybos darbuotojus

2021-01-06

Prekybos tinklas „Iki“ ragina valstybines institucijas bei sveikatos ekspertus vakcinacijos plane įvertinti ir prekyboje dirbančių žmonių riziką bei įtraukti šią grupę į skiepijimo sąrašą, po medikų ir didžiausią riziką turinčių profesijų ir gyventojų. Beveik 5000 žmonių „Iki“ parduotuvėse jau 10 mėnesių dirba priešakinėse linijose, kasdieną susidurdami su apsikrėtimo rizika. 

Nors prekybos tinkle užtikrinami aukščiausi saugumo standartai, tačiau rizika, bendraujant su tūkstančiais klientų per dieną, vis tiek išlieka didelė. „Visos pandemijos metu „Iki“ darbuotojai dirba itin sunkiai, jie yra padidintoje rizikos zonoje. Grėsmė jiems apsikrėsti yra visai šalia. Mūsų darbuotojai turi šeimas, artimuosius, kuriuos taip pat reikia saugoti. Todėl mūsų manymu, prekybos darbuotojai turi būti įtraukti į prioritetines grupes, kurios vakciną nuo Covid-19 gautų artimiausiu metu“, – sako Nijolė Kvietkauskaitė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ generalinė direktorė. 

Austrijoje, pavyzdžiui, kurioje taip pat yra didelis Covid-19 susirgimų skaičius, prekybos darbuotojai yra įtraukti į antrą padidintos rizikos grupę, po medikų, gretutinių ligų turinčių asmenų. Prekybininkų vakcinaciją numatoma atlikti jau per 2021 m. vasario-balandžio mėnesius. Vokietijoje prekybos darbuotojai įtraukti į trečią padidintos rizikos grupę, kartu su švietimo darbuotojais. 

„Raginame nepamiršti šios didelės profesinės grupės, kuri kiekvieną dieną kantriai dirba priešakinėse linijose“, – sako N. Kvietkauskaitė. 

Kaip ir pavasario karantino metu, šiuo metu „Iki“ darbuotojams už pavojingas darbo sąlygas yra mokami papildomi priedai. Taip pat veikia emocinės paramos linija „Kaip jautiesi?“, kuomet darbuotojai nemokamai gali pasikonsultuoti ir pasidalinti savo emocijomis su profesionaliu psichologu. Į darbuotojų saugumą ir kitas apsaugos priemones kovai su pandemija „Iki“ jau yra investavęs 3,4 mln. Eur.

Siekiant maksimalaus darbuotojų ir pirkėjų saugumo, parduotuvėse kviečiama lankytis ne piko valandomis – darbo dienomis ir šeštadieniais nuo parduotuvės atidarymo iki 10 val., taip pat nuo 20 val. iki parduotuvės uždarymo. Sekmadieniais žmonių prekybos tinklo parduotuvėse nedaug visą darbo laiką. Pirkėjų patogumui kai kurios parduotuvės atidaromos 7.30 val., darbą baigia 22 arba 23 val.