Prekybos tinklas „Iki“ plečia elektroninių kainolapių diegimą

2021-07-19
Prekybos tinklas „Iki“ plečia elektroninių kainolapių diegimą

Nuolat į technologinius sprendimus investuojantis prekybos tinklas „Iki“ diegia ir elektroninius kainolapius. Pasak Linos Muižienės, prekybos tinklo vykdomosios direktorės, iš karto visoje parduotuvėje įdiegti elektroniniai kainolapiai užtikrina veiklos efektyvumą ir prisideda prie tvarumo tikslų – parduotuvėse, kuriose įdiegta ši technologija, sutaupoma iki 50 proc. popieriaus.

„Peržiūrime kasdienius procesus ir ieškome būdų, kaip efektyvinti prekybos tinklo veiklą, todėl priėmėme sprendimą investuoti į modernias technologijas ir diegiame elektroninius kainolapius. Jie leidžia sutaupyti kainolapių keitimui tenkančias darbo valandas ir skirti jas kitoms užduotims, kurių parduotuvėse tikrai netrūksta. Taip pat tai leidžia mums pasiekti ir užsibrėžtus tvarumo tikslus“, – sako L. Muižienė.

Pasak vykdomosios direktorės, pirmiausia elektroniniai kainolapiai leidžia sutaupyti darbuotojų laiko sąnaudas. Tačiau procesų optimizavimas – ne vienintelė paskata diegti šią technologiją. Dar viena itin svarbi priežastis – tvarumas. Elektroninių kainolapių įdiegimas leidžia sumažinti pastebimai popieriaus, rašalo ir spausdinimui reikalingus resursus.

Dar vienas svarbus elektroninių kainolapių pranašumas – sumažinama žmogiškųjų klaidų tikimybė.

„Parduotuvėse kiekvieną savaitę vyksta daugybės prekių akcijos. Todėl darbuotojai turi pakeisti kainolapius naujais, o akcijai pasibaigus – vėl grąžinti senuosius. Taip iškyla žmogiškosios klaidos rizika. Tačiau kai kainolapiai yra elektroniniai – prekės kaina pakeičiama automatiška ir iki minimumo sumažėja tikimybė, kad įsivels klaida ir pirkėjas bus suklaidintas“, – teigia L. Muižienė.

Prekybos tinklas elektroninius kainolapius pradėjo diegti dar 2019 m. Pirmiausia jie buvo išbandyti vienoje sostinės parduotuvėje. 2021 m. ši technologija įdiegta dar dviejose parduotuvėse Klaipėdoje ir Vilniuje. Ateinantį pusmetį planuojama elektroninius kainolapius „Iki“ parduotuvėse diegti ir toliau.

Pasak L. Muižienės, šiuo metu technologija pirmiausia diegiama didmiesčių parduotuvėse. Jose tokio sprendimo nauda pamatoma greičiau, nes dėl plataus asortimento ir didelių pirkėjų srautų kainolapiams keisti skiriamos didesnės darbuotojų laiko sąnaudos.

Iš viso šiais metais į skaitmeninių ir technologinių inovacijų diegimą prekybos tinklas „Iki“ ketina investuoti  apie 5 mln. Eur.