Prekybos tinklas „Iki“ jau įdarbino daugiau nei 80 ukrainiečių
Viename didžiausių Lietuvoje prekybos tinklų „Iki“ jau dirba 85 nuo Rusijos sukelto karo pasitraukę Ukrainos piliečiai. Edita Jakučionytė-Lukšė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios UAB „Palink“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė, sako, kad artimiausiu metu planuojama įdarbinti dar bent 30 žmonių iš Ukrainos.
„Veikdami visoje Lietuvos teritorijoje, darbo vietas Ukrainos piliečiams suteikiame tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose. Darbuotojai iš Ukrainos mūsų prekybos tinkle dažniausiai imasi salės darbuotojų ir kasininkų-pardavėjų pareigų, žmones taip pat ketiname įdarbinti ir į administraciją. Esame tikri, kad garantuota darbo vieta, finansinė parama, suteikiamos papildomos vertės prisidės prie lengvesnės jų integracijos“, – sako E. Jakučionytė-Lukšė.
Pasak Žmonių ir kultūros departamento vadovės, prekybos tinklas „Iki“ įdarbintiems ukrainiečiams suteikia 500 eurų išmoką dovanų kortelėmis, visas socialines garantijas ir papildomą sveikatos draudimą. Pirmuosius tris darbo mėnesius ukrainiečiams prie atlyginimo suteikiamos 100 eurų vertės dovanų kortelės, o po šešių mėnesių bus išmokėta dar 200 eurų dovanų kortelėmis. Vaikų turintiems darbuotojams skiriamas ir papildomas mokinio krepšelio priedas.
E. Jakučionytė-Lukšė sako, kad kai kuriose parduotuvėse dirba po 2 ir daugiau ukrainiečių, vienoje parduotuvėje jų įsidarbino net penki. Pastebima, kad kai kuriems jų yra svarbu įsidarbinti kartu su giminaičiu ar bendrakalbiu draugu, nes tai padeda jaustis tvirčiau naujoje aplinkoje. Prekybos tinklas į tokius naujų darbuotojų poreikius pagal galimybes visuomet stengiasi atsižvelgti.
„Iki“ Vilniaus regiono vadovė Janina Kadonienė sako, kad jos vadovaujamose tinklo parduotuvėse jau dirba septyni žmonės iš Ukrainos – šešios moterys eina kasininkių-pardavėjų pareigas, viena yra salės darbuotoja.
„Visos moterys mokosi lietuvių kalbos, pagrindinius žodžius jau sako lietuviškai. Tačiau jų pačių ir pirkėjų patogumui esame joms pagaminę vardines korteles su Ukrainos vėliava ir užrašu, kad jos šiuo metu mokosi kalbos. Moterys yra labai darbščios, drąsiai įsiliejo į komandą, imasi iniciatyvos ir kruopščiai atlieka kasdienes užduotis. Prekybos tinklo darbuotojai itin draugiškai jas priėmė ir visokeriopai palaiko“, – pasakoja J. Kadonienė.
Prekybos tinkle įdarbintos moterys Ukrainoje buvo įvairių skirtingų profesijų – floristės, mokytojos, taip pat viena moteris buvo parduotuvės vadovė. Šiuo metu ji sparčiai mokosi perprasti lietuviškas kompiuterines programas, kad galėtų kuo greičiau pritaikyti savo turimus įgūdžius atitinkamoje pozicijoje Lietuvoje.
Prekybos tinklas „Iki“ ne tik aktyviai įdarbina Ukrainos piliečius, bet taip pat teikia paramą maisto produktais „Maisto bankui“ ir Raudonajam Kryžiui.
Mažmeninės prekybos tinkle „Iki“ šiuo metu dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Tinklui priklauso 231 parduotuvė, pirmoji Šiaurės Europoje autonominė parduotuvė su „Iki“ prekės ženklu, du logistikos centrai, kulinarijos gamybos centras bei trys regioninės kepyklos. „Iki“ taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“.