Pavasaris jau parduotuvėse: lentynas pasiekė gaivios šviežio derliaus daržovės

2023-02-14
Pavasaris jau parduotuvėse: lentynas pasiekė gaivios šviežio derliaus daržovės

Nors iki kalendorinio pavasario liko dar kelios savaitės, „Iki“ parduotuves jau pasiekė pirmosios, iš šiltų kraštų atkeliavusios, šviežio pavasarinio derliaus daržovės. Salotos, ridikėliai ir morkos papildė nuo praėjusios savaitės pardavimuose atsiradusių trumpavaisių lietuviškų agurkų gretas. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, atsižvelgiant į šviežio derliaus paklausą, nuo pirmadienio šių daržovių ir prieskoninių žolelių įsigyti galima dar ir už ypatingą kainą.

„Šviežių daržovių derlius kiekvienais metais yra nekantriai laukiamas pirkėjų, todėl visada siekiame dar nesulaukus kalendorinio pavasario jiems pasiūlyti įvairių rūšių šviežių salotų, laiškinių svogūnų, ridikėlių, morkų, bulvių ir kitų daržo gėrybių. Didžioji dalis šviežio derliaus atvyko iš saulėtosios Italijos, likusioji – kitų pietų Europos šalių bei Meksikos. Suprantame, kokią reikšmę pirkėjams šiandien turi įvairių maisto produktų kainos, kai kiekvienas siekia sutaupyti. Todėl atsižvelgiame į tai ir šiuo metu lojaliems pirkėjams šviežio derliaus daržovių siūlome už gerą kainą, o prieskoninėms žolelėms vazonėliuose taikome specialią nuolaidą“, – sako V. Budrienė.

Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių skyriaus darbuotoja, sako, kad tradiciškai pavasarinio derliaus pirmiausia sulaukia pietinės šalys, todėl didžioji dalis daržovių atkeliavo iš saulėtosios Italijos.

„Dėl tenykščio šiltesnio klimato ir palankesnių gamtinių sąlygų daržovės pietų šalyse sunoksta greičiau. Todėl tam tikrų rūšių šviežias daržoves pirkėjai gali rinktis dar prieš pasirodant jų lietuviškam derliui. Pavyzdžiui, šviežios morkos, ridikėliai, svogūnų ryšulėliai atkeliavo iš Italijos. Smidrai – tolimosios Meksikos, salotos – Ispanijos, o bulvės – Prancūzijos“, – pasakoja J. Sabaitienė.

Vis dėlto, pasak jos, šiuolaikinės technologijos kai kurias daržoves leidžia jau pačioje pavasario pradžioje užauginti ir vietos ūkininkams, todėl nuo pat vasario pradžios, parduotuvėse jau galima rasti vietinių ūkininkų užaugintų trumpavaisių agurkų. Pasak vaisių ir daržovių skyriaus darbuotojos – būtent ši daržovė pirkėjų yra viena laukiamiausių.

Didelio dėmesio sulaukia ir švieži žalumynai, lietuviai vis dažniau renkasi supermaistu vadinamus kviečių, saulėgrąžų ar žirnių daigus bei įvairius želmenis. O įmantresnių skonių ieškotojai išbando ir „Savojos“ kopūstus, „Romanesco“ žiedinius kopūstus, ar kininį bastutį, geriau žinomą „Pak choi“ kopūsto pavadinimu.

Prekybos tinkle „Iki“, atsižvelgiant į šviežio derliaus paklausą, siekiama pirkėjams pasiūlyti ir patrauklią daržovių kainą. O šiuo laikotarpiu, vasario 13-19 dienomis, jų įsigyti galima dar ir su nuolaidomis. Pavyzdžiui, pusė kilogramo trumpavaisių lietuviškų agurkų dabar kainuoja 3,99 Eur., šviežio derliaus morkų ryšulėlį galima įsigyti už 1,19 Eur., ryšulėlis svogūnų kainuoja 0,79 Eur., smidrų – 2, 99 Eur., o baltųjų ridikų – 1,29 Eur. Tuo tarpu kilogramą fasuotų geltonųjų bulvyčių įsigyti galima už 2,29 Eur., žiedinį kopūstą „Romanesco“ – už 2, 49 Eur., kilogramas „Savojos“ kopūstų kainuoja – 1, 49 Eur. Salotų mėgėjams patiks sviestinės salotos vazonėlyje – 1, 49 Eur., taip pat salotos „Little Gem Bon Via“, kurias įsigyti galima už 1, 29 Eur., ar salotos „Lollo Biondo“ – 1, 59 Eur. O visoms prieskoninėms žolelėms vazonėliuose taikoma 40 proc. nuolaida.