Nuostabą kelia ne tik gamta – pirkėjų elgesys šį rugsėjį stebina ir verslą: kai ko nuperkama net iki 60 proc. daugiau nei įprastai

2023-09-20
Nuostabą kelia ne tik gamta – pirkėjų elgesys šį rugsėjį stebina ir verslą: kai ko nuperkama net iki 60 proc. daugiau nei įprastai

Pirmosios rugsėjo savaitės nė iš tolo neprimena lietuviško rudens. Gerinami šilumos rekordai, praeivius stebina žiedais apsipylę kaštonai, kai kur pražydo net obelys, magnolijos. Vasaros ritmu vis dar gyvena ir pirkėjai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Šluojami tie produktai, kurie yra mažiau įprasti rudeniui.

„Tebesitęsiantys šilti, saulėti orai koreguoja pirkėjų įpročius. Nors parduotuvėse jau gausu rudeniškų gėrybių, su vasara siejami produktai dar nesiruošia užleisti pozicijų. Pardavimų statistika rodo, kad šį rugsėjį, palyginus su tuo pačiu metu pernai, ledų gyventojai nuperka net 59,4 proc. daugiau. Matosi, kad nebrangus, skanus būdas atsivėsinti aktualus net ir prasidėjus rudeniui“, – pastebi V. Budrienė. 

Pirkėjus šį rugsėjį labiau domina ir kita „vasarine“ laikoma prekė – arbūzai. Šių, pasak tinklo atstovės, nuperkama net 57 proc. daugiau nei tuo pačiu rugsėjo laikotarpiu praėjusiais metais. 

„Tokia paklausa išties pranoko lūkesčius, tačiau prekių deficito nepajutome. Šviežių vaisių, daržovių skyriui skiriame ypač daug dėmesio, tad šių vaisių nepritrūkome. O ir matydami pirkėjų norą tebesimėgauti arbūzais, pasirūpinome papildymais užsakymais“, – sako V. Budrienė. 

Vasariška šiluma skatina lietuvius pratęsti ne tik ledų, arbūzų, bet ir grilinimo sezoną. Akivaizdu, kad saulėtos dienos kviečia ir toliau kepti ant žarijų – „Iki“ parduotuvėse marinuotos mėsos grilinimui paklausa šį rugsėjį daugiau nei dešimtadaliu didesnė už pernykštį laikotarpį.

Sinoptikų teigimu, šio rudens pradžia išsiskiria šiluma ir pagal temperatūrą labiau primena liepą nei rugsėjį. Taip pat buvo fiksuoti net keli rekordai – Druskininkuose buvo sušilę iki 28,9 °C, o Birštone pasiekta net 30,4 °C. Prognozuojama, kad maloniai šilti orai ateinančiomis dienomis tęsis ir toliau.