Naujojo „Iki“ administracijos biuro tvarumas pripažintas tarptautiniu lygiu – suteiktas BREEAM sertifikatas

2023-10-18

Aukštai kartelę tvarumui iškėlęs prekybos tinklas „Iki“ pernai atidarė visiškai naują administracijos biurą Pilaitėje. Jį projektuojant buvo rūpinamasi, kad pastatas būtų ne tik patogus darbuotojams, bet ir draugiškas aplinkai. Tai ką tik pripažinta ir oficialiai – po specialistų įvertinimo biurui suteiktas tarptautinis tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatas, kuris atspindi pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.

BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas suteikiamas objektams, kurie suprojektuoti, pastatyti ir eksploatuojami pagal aukštus tvarumo standartus. Jis yra vienas patikimiausių ir išsamiausių pastatų tvarumo vertinimo priemonių Lietuvoje bei visoje Europoje. 

Sertifikatas suteikiamas tik išsamų reikalavimų sąrašą atitinkantiems pastatams – įvertinamas objekto efektyvumas ne tik mažinant poveikį aplinkai, bet ir rūpinantis darbuotojų komfortu.

„Šis įvertinimas yra nuoseklių mūsų pastangų rezultatas. Esame aiškiai įsivardiję, kad tvarumas mums – viena svarbiausių strateginių krypčių. Dėl to ne tik tikslingai dirbame laikydamiesi šio įsipareigojimo visuomenei, bet ir matuojame savo pažangą. Neseniai paskelbėme pirmąją tvarumo ataskaitą, kurioje įvardijame didžiausius pasiekimus ir tikslus ateičiai. Taip pat nusprendėme savanoriškai prisijungti prie BREEAM sertifikavimo, kadangi tai yra įrankis, leidžiantis objektyviai įvertinti mūsų naujojo pastato pritaikymą socialiniams ir ekologiniams standartams“, – sako „IKI Lietuva“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė.

Pasak jos, gautas aukštas ekspertų įvertinimas patvirtina, kad „Iki“ eina teisingu keliu siekiant rūpintis tiek gamtos aplinkos ir darbuotojų gerove, tiek vietos bendruomenės komfortu bei tinkamu funkcionavimu miesto struktūroje. Tai kartu ir motyvacija tęsti bei tobulinti vykdomas iniciatyvas.

Pastatas atitinka platų kriterijų spektrą

Adresu Pilaitės pr. 42 įsikūręs naujasis biuras įrengtas taip, kad atspindėtų veržlią „Iki“ vidinę kultūrą, jame sukurtos nepersonalizuotos, mobilios darbo vietos, itin daug dėmesio skirta patogiai infrastruktūrai bei aplinkinio kraštovaizdžio kūrimui. 

Bendras biuro patalpų plotas – daugiau nei 2300 kv. m. Greta pirmajame pastato aukšte veikia visiškai nauja, viena moderniausių „Iki“ parduotuvių, įrengta pagal naujausią prekybos tinklo modelį. Jai taip pat yra suteiktas BREEAM sertifikatas. 

Bendros investicijos į modernaus trijų aukštų 5 850 kv. m ploto pastatą ir aplinkinę infrastruktūrą siekė 10 mln. eurų. Pastatas atitinka A++ energetinio efektyvumo klasę.

Atliekant BREEAM vertinimą, atsižvelgta į platų kategorijų ir kriterijų spektrą: energijos ir vandens naudojimo, vidaus aplinkos (sveikatos ir gerovės), taršos, transporto, naudojamų medžiagų, atliekų tvarkymo, ekologijos ir valdymo procesų aspektus.

Gautas „Very good“ lygio įvertinimas patvirtina, kad „Iki“ biuro pastate naudojami novatoriški sprendimai, kurie mažina jo poveikį aplinkai, jame įdiegta išbandyta ir patikrinta aplinkosaugos praktika, naudojama sistema padeda sumažinti eksploatacines išlaidas, pagerinti darbo aplinką. Be kita ko, tai rodo, kad daroma pažanga siekiant įmonės aplinkosaugos tikslų, o pastatas atitinka net aukštesnius reikalavimus nei galiojantis teisinis reglamentavimas.

„Iki“ parduotuvės auditą BREEAM sertifikatams gauti atliko vertinimų bendrovė „SEES Group“.

Investuota į patogumą darbuotojams

Projektuojant naujojo administracijos biuro vidines erdves ir prisitaikant prie pasikeitusių darbuotojų įpročių daug dėmesio skirta darbo vietų įrengimui. Jos yra skirtingose pastato pusėse, užtikrinant natūralų apšvietimą. 

Viena didžiausių biuro naujovių – mobilios darbo vietos, kurias kiekvienas darbuotojas gali patogiai rezervuoti per specialią rezervavimo sistemą. Darbo vieta gali būti rezervuojama bet kurioje biuro vietoje.

Naujajame biure įrengti 22 susitikimų kambariai: 9 kambariai, kurių kiekvienas pavadintas pagal įvairius pasididžiavimo vertus Lietuvos objektus, yra skirti susitikimams su išorės svečiais, partneriais, tiekėjais. Kiti 13 susitikimų kambarių skirti vidiniams susitikimams. Kiekviename biuro aukšte įrengta ir po virtuvę, yra kavos salelės. Ant parduotuvės stogo įrengta darbuotojams skirta terasa, kurioje ne tik patogios erdvės laisvalaikiui, bet ir amfiteatras susitikimams su kolegomis gryname ore.

Sutvarkyta aplinkinė infrastruktūra

Daug dėmesio skirta patogiai ir moderniai miesto infrastruktūrai šalia biuro sukurti. Įrengta A juosta Pilaitės pr. atkarpoje, sutvarkytos autobusų stotelės, pėsčiųjų takai, įrengtas dviračių takas, neįgaliųjų keltuvai požeminėje perėjoje. 

Šalia biuro įkurta ir daug žaliųjų zonų. Išsaugoti sklype jau augę medžiai. Prie pagrindinio pastato įėjimo yra aikštė su želdynais ir suoliukais. Pasodinta kelių skirtingų rūšių medžių ir krūmų.

Patalpose ir aplink pastatą, siekiant tausoti energijos išteklius, įrengti LED šviestuvai. Taip pat daug dėmesio skirta ir žmonių su negalia patogumui, užtikrinama galimybė jiems savarankiškai patekti į pastatą ir visas pagrindines patalpas.

Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. Turėdamas 242 parduotuves visoje Lietuvoje, „Iki“ yra vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs penkias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.