„Maisto banko“ pagalbos šauksmą išgirdo užsienio lietuviai

2017-10-25

 

„Maisto bankas“ jau daug metų rūpinasi, kad skurdžiau gyvenantys šalies gyventojai kasdien gautų maisto produktų, tačiau pastaruoju metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. Fondo direktorė Deimantė Žebrauskaitė pasakoja, kad šiuo metu organizacijai trūksta labai elementarių dalykų, norint, kad daugiau žmonių gautų paramą.

 

„Kasmet keliame tikslą surinkti ir išdalinti daugiau maisto nei praėjusiais metais, bet to nepavyks padaryti be pagalbos iš šalies. Efektyvus darbas sandėliuose sunkiai įmanomas neturint tinkamos įrangos, todėl akcijos metu surinkti pinigai mums – tikras išsigelbėjimas. Šiuo metu jau įsigijome pramoninius šaldiklius, kurie skirti Panevėžio ir Šiaulių sandėliams bei taip reikalingas termo dėžes. Visa tai padės mums greičiau ir patogiau, skurdžiai gyvenantiems žmonėms, perduoti šviežių produktų, ypač mėsos ir žuvies, kurie yra būtini visavertei mitybai užtikrinti“, – pasakoja D. Žebrauskaitė.

 

D. Žebrauskaitės teigimu, šiuo metu derinamos pirkimo sutartys ir fondą artimiausiu metu pasieks dar daugiau reikalingų įrenginių – automobiliai su šaldymo įranga, šaldikliai ir automatiniai elektrokrautuvai.

 

Išgirdę apie sudėtingą „Maisto banko“ situaciją, į paramos fondą kreipėsi lietuvių bendruomenės atstovai Didžiojoje Britanijoje ir išreiškė norą prisidėti prie bendro tikslo. Šiuo metu ieškoma sprendimo, kokiu būdu – lėšomis ar nuperkant konkrečių fondui reikalingų priemonių – užsienyje gyvenantys lietuviai galėtų paremti „Maisto banką“.

 

Prekybos tinklo IKI viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė sako, kad Lietuvos gyventojai itin aktyviai palaiko socialinę iniciatyvą „Gera kaina – geras darbas“, o akcijos ribos net išsiplėtė už Lietuvos teritorijos.

 

„Tai, kad prie akcijos nusprendė prisidėti ir užsienio lietuviai labai džiugina. Per daugiau nei šešias savaites jau surinkome virš 190 tūkst. eurų, kurie keliaus į „Maisto banko“ sąskaitą. Tai – įspūdinga suma, kuri bus panaudota esminiams organizacijos poreikiams. Mes pasiūlėme nestandartinį, tačiau patogų būdą finansiškai prisidėti prie „Maisto banko“ įrangos atnaujinimo ir tikime, kad jis gali iš esmės pakeisti lietuvių aukojimo įpročius“, – sako B. Čaikauskaitė.

 

Jau daug metų Jungtinėje Karalystėje gyvenanti lietuvė Gintarė Mikutienė televizijoje pamačiusi reportažą apie prekybos tinklo IKI inicijuotą socialinę akciją „Gera kaina – Geras darbas“, nusprendė ieškoti bendraminčių ir akcijos palaikytojų šioje šalyje.

 

„Nepaisant gyvenamosios vietos skirtumų, mes jautriai reaguojame į visas su Lietuva susijusias naujienas ir iniciatyvas, nes mums tikrai rūpi gimtinės likimas. Kaip ir dauguma lietuvių, pasirinkusių emigranto kelią, puikiai suprantu, ką reiškia sunkumai, todėl padėti likimo nuskriaustiems tautiečiams norisi tiek asmeniškai, tiek iš socialinio solidarumo“,– sako Londono priemiestyje gyvenanti lietuvė G. Mikutienė.

 

Lietuvių bendruomenė Jungtinėje Karalystėje yra didelė, įvairialypė ir išsibarsčiusi po visą šalį, tad glaudžius tarpusavio santykius palaikyti ne visuomet pavyksta, tačiau panašių interesų, patirties ir idėjų vedini lietuviai bendrauja mažesnėmis grupelėmis ir seka, kas vyksta Lietuvoje.

 

„Nors ir gyvename svečioje šalyje, daugiau ar mažiau visi sekame, kas vyksta Lietuvoje. Tokiais laikais, kai atstumai ir valstybių sienos nebevaidina didelio vaidmens, visa, kas toli – tampa arti. Parama „Maisto bankui“ yra vienas iš būdų, kai galime būti arti Lietuvos bei jos žmonių. Gintarei, vienai iš Lituanistinės etnokultūros ir dramos mokyklos „Bitė“ mamų, kilo idėja paremti nepriteklių jaučiančius Lietuvos žmones, renkant aukas „Maisto banko“ automobiliui su šaldymo įranga. Tai – nepraprastai jautri artumo išraiška ir, žinoma, be galo ambicinga bei reikalausianti daug pastangų bei laiko idėja. Svarstome, kaip įtraukti kuo daugiau bendruomenės narių ir ne vien tik Jungtinės Karalystės lietuvių. Laikas parodys, kaip mums pavyko“, – sako lituanistinės mokyklos „Bitė“ Didžiojoje Britanijoje steigėja ir vadovė Virginija Stukaitė – Laniauskienė.