„Maisto banko“ akcijos metu „Iki“ produktų surinkta už daugiau nei 93 tūkst. Eur

2023-03-20
„Maisto banko“ akcijos metu „Iki“ produktų surinkta už daugiau nei 93 tūkst. Eur

Kovo 17–18 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicinė pavasarinė, „Maisto banko“ paramos akcija, skirta padėti sunkiau besiverčiantiems šalies gyventojams. Kęstutis Vaškevičius, prekybos tinklo „Iki“ strategijos vystymo ir tvarumo vadovas, sako, kad iš viso per dvi akcijos dienas „Iki“ parduotuvėse buvo surinkta maisto už daugiau nei 93 tūkst. Eur.  

Prie labdaros organizacijos veiklos prisideda daugiau nei 10 me

„Iki“ yra didžiausias „Maisto banko“ rėmėjas Lietuvoje. Nuo 2009 metų remiame „Maisto banką“ maisto produktais. Vien 2022-aisiais mūsų prekybos tinklas šiai labdaros organizacijai paaukojo maisto produktų už beveik 6 mln. Eur. Džiaugiamės, kad prie „Iki“ parduotuvėse vykdomos akcijos aktyviai prisideda ir mūsų pirkėjai, nes visų bendras indėlis gali padėti tiems, kuriems to reikia labiausiai“, – sako K. Vaškevičius.

Pasak prekybos tinklo strategijos vystymo ir tvarumo vadovo, iš viso savaitgalį vykusios akcijos metu prekybos tinklo parduotuvėse įvairiausių maisto produktų surinkta už 93 492 Eur. Didžiausią paaukoto maisto dalį sudarė aliejus, kruopos, cukrus, kiti ilgesnio galiojimo produktai.

K. Vaškevičius pabrėžia, kad maistas aktyviai aukojamas ne tik paramos akcijų metu, o reguliariai, iš 237 prekybos tinklo parduotuvių renkamas 5-7 dienas per savaitę. Pasak jo, kasdien prekes iš parduotuvių surenka organizacijos savanoriai ir dar tą pačią dieną perduoda tiesiogiai žmonėms ar labdaros organizacijoms.

„Vien 2022 m. prekybos tinklas perdavė įvairaus maisto už daugiau nei 5,95 mln. Eur. O nuo 2020-ųjų „Maisto bankui“ pradėta teikti parama ir jau paruoštais kulinarijos gaminiais. Per visą bendradarbiavimo laikotarpį, kuris siekia daugiau nei dešimtmetį, prekybos tinklo paaukoto maisto suma siekia apie 56 mln. Eur“, – pabrėžia K. Vaškevičius.

Nuolat jaučiamas poreikis paramai

„Maisto banko“ komunikacijos vadovė Miglė Petronytė teigia, kad didžioji dalis savaitgalį surinktos paramos sunkiau gyvenantiems žmonėms bus išdalinta dar iki Velykų. Tikimasi, kad iš pavasarinėje akcijoje surinktos paramos pavyks padėti daugiau nei 30 tūkstančių sunkiau gyvenančių žmonių.

Anot M. Petronytės, organizacija nuolat jaučia paramos poreikį, todėl „Iki“ parama itin prisideda palengvinant sunkiau besiverčiančiųjų situaciją.

„Mūsų organizacija mato, kad poreikis yra iš tiesų didelis, nes prašančiųjų paramos skaičius išlieka didelis. Remiame ir Lietuvoje gyvenančius ukrainiečius, kurie dėl amžiaus ar šeiminės situacijos sudėtingiau įsilieja į darbo rinką“, – sako M. Petronytė.

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 237 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidarė jau tris autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Tai pirmos tokios parduotuvės Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ bei nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę. Šiemet prekybos tinklas „Iki“ buvo įvertintas prestižiškiausiu „Top Employer 2023 Lietuva“ sertifikatu.