Lietuvoje įsitvirtinusi ukrainietė Liudmyla sėkmingai daro karjerą – darbas „Iki“ ir kolegos padėjo sklandžiai integruotis
Prekybos tinklas „Iki“ – atviras visiems, ieškantiems darbo, tad atvykusiems iš kitų šalių padeda ne tik pasirūpinti savo finansine gerove, bet tampa ir svarbia pagalba integruojantis. Į Lietuvą persikėlusi ukrainietė Liudmyla Tochynska jau kalba gražia taisyklinga lietuvių kalba, tačiau atvirauja – ją išmokti tikrai nebuvo lengva. Tačiau nenuleisti rankų ir sklandžiai įsilieti į gyvenimą Lietuvoje labai padėjo kolegos ir vadovų pasitikėjimas. Liudmyla įrodė, kad buvo jo verta – pradėjusi nuo kasininkės, moteris jau vadovauja „Iki“ parduotuvei Vilniuje.
Išmokus kalbą – sėkminga karjera
„Atvykome į svečius – taip ir neišvažiavome“, – apie prieš 10 metų gyvenimą kita vaga pakreipusią kelionę sako Liudmyla. Su vyru Vilniuje lankant čia gyvenančius giminaičius, tąkart pora galiausiai apsisprendė pradėti naują etapą įsikuriant Lietuvoje.
Liudmyla jau turėjo patirties dirbant prekybos srityje, todėl darbo ieškoti nuėjo į arčiau namų esančią „Iki“ parduotuvę ir įsidarbino kasininke-pardavėja.
„Nemeluosiu – pirmieji mėnesiai buvo labai sunkūs. Bendrauti su klientais dar tik besimokant kalbos buvo tikrai didelis iššūkis. Bet kartu tai ir padėjo sukaupti visas jėgas, nes juk nori kuo greičiau išlipti iš tokių stresinių situacijų. Tikrai viską palengvino tai, kad kolegos buvo išties geranoriški – padėdavo, patardavo, pavertėjaudavo“, – pasakoja Liudmyla.
Darbas padėjo ir greičiau išmokti kalbą, įsitikinusi moteris. Nuolat bendraujant buvo lengviau atsiminti lietuvių kalbos niuansus, išmokti žodžius, o ir sulauktas paskatinimas darbe įpareigojo uoliau mokytis.
„Parduotuvės vadovė matė, kad stengiuosi, dirbu gerai, todėl pakėlė mane pareigose. Tik su sąlyga, kad galėsiu susikalbėti lietuviškai – juk tai būtina dirbant su pirkėjais. Tad nors lietuvių kalba man ir pasirodė labai sunki, bet išlaikiau ir kursų, ir valstybinės kalbos mokėjimo egzaminus“, – savo darbo vaisiais džiaugiasi Liudmyla.
Išmokus kalbą, moteriai „Iki“ karjera ir toliau klostėsi sėkmingai – vis kilo karjeros laiptais, o prieš pusantrų metų tapo jau ir parduotuvės Vilniuje vadove.
„Žinoma, kad vieno stebuklingo patarimo, kaip sėkmingai integruotis atvykus į Lietuvą, nėra. Man asmeniškai labai pagelbėjo kolegos, kurie ir padėdavo darbe, ir patardavo kitais klausimais apie gyvenimą Lietuvoje. Tačiau svarbiausia – tinkamas požiūris. Reikia pozityviai žiūrėti į visus pasikeitimus ir atsiminti – jeigu nori čia, Lietuvoje, gyventi, turi pats dėti pastangų. Niekas kitas to nepadarys už tave“, – įsitikinusi Liudmyla.
„Iki“ karjeros galimybėmis pasinaudoti gali visi
Prekybos tinklas „Iki“ yra vienas didžiausių darbdavių šalyje, įdarbinęs apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Tarp jų – ir apie 200 užsieniečių, kurie pasirinko dirbti tarptautinei grupei „Rewe“ priklausančioje bendrovėje.
„Esame draugiška, vieninga ir tvirta komanda, prie kurios prisijungia patys įvairiausi žmonės. Turime nemažai kolegų ir iš Ukrainos, ir iš įvairių kitų šalių – nuo Latvijos iki Pietų Korėjos. Stengiamės sukurti aplinką, kurioje kiekvienas jaučiasi įvertintas, gerbiamas, motyvuotas tobulėti ir žinotų esantis svarbia „Iki“ pasaulio dalimi, todėl įvairiais būdais padedame ir jų integracijos kelyje. O tai, kad mūsų komandos nariai iš kitų šalių sėkmingai kopia karjeros laiptais, tik patvirtina, kad „Iki“ galimybės augti ir tobulėti yra labai plačios ir prieinamos visiems“, – sako Nijolė Kvietkauskaitė, „IKI Lietuva“ generalinė direktorė.
Nuolatinis komandinės darbo atmosferos stiprinimas, realių materialių naudų ir galimybių daryti karjerą suteikimas – neatsiejama „Iki“ kasdienės veiklos dalis. Toks visokeriopas rūpinimasis darbuotojais „Iki“ šiemet ir vėl įvertintas tarptautiniu mastu: tinklas jau antrą kartą iš eilės buvo įvertintas prestižiškiausiu „Top Employer 2024 Lietuva“ sertifikatu.
„Esame atviri idėjoms, todėl nuolat stengiamės atsižvelgti į darbuotojų poreikius ir rasti būdų, kaip dar labiau palengvinti jų kasdienybę. Pavyzdžiui, iš Ukrainos atvykę ir nuo karo pabėgę darbuotojai skatinami „Iki“ dovanų kortelėmis, taip pat skiriame vienkartines išmokas jų vaikams. Kad jiems būtų lengviau, savo mokymų centre organizuojame ir mokymus rusų kalba, kurių metu jie susipažįsta su baziniais darbo parduotuvėse aspektais, taip pat esame išvertę svarbiausius dokumentus ir instrukcijas“, – pasakoja Monika Milė, prekybos tinklo „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė.
Anot jos, „Iki“ ypač rūpinasi darbuotojų gerove, todėl skiria didelį dėmesį ne tik darbo sąlygoms, bet ir papildomiems darbuotojų gerovės sprendimams. „Iki“ kolegos padeda ir organizaciniais klausimais dėl lietuvių kalbos kursų bei valstybinės kalbos mokėjimo egzamino, esant poreikiui padeda susirasti būstą.
„Džiaugiamės, kad kolegos iš kitų šalių sėkmingai dirba parduotuvėse, logistikoje, gamyboje, administracijoje, dalijasi savo žiniomis ir tobulina įgūdžius. Suprantame, kad prisitaikymas prie naujos šalies gali būti sudėtingas, tad mes savo ruožtu stengiamės, kad jie jaustųsi kaip įmanoma labiau integruoti į mūsų įmonės ir šalies kultūrą“, – sako M. Milė.
„Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė pabrėžia, kad tinklas nuo pat įkūrimo yra atviras kitoms kultūroms ir smalsūs naujoms patirtims. Pavyzdžiui, konditeris Thierry Lauvray jau kelis dešimtmečius tiesia tiltus tarp lietuviškų ir prancūziškų skanumynų.
„Mums svarbu, kad „Iki“ būtų ta vieta, kur komandos nariai jaučiasi saugūs ir palaikomi. Todėl nuolat tobuliname darbuotojų skatinimo sistemas ir rūpinamės plačiu įvairių naudų spektru visiems savo kolektyvo nariams: nuo papildomo sveikatos draudimo iki nuolaidų pirkiniams ir galimybės gauti paramą užklupus ligai ar nelaimei“, – sako M. Milė.
„Iki“ darbas – tai darbas arčiau tavęs. Prisijunk prie komandos ir tu. Dėl darbo galimybių kreipkis sau patogiu būdu:
- [email protected]
- + 370 641 12 582
- iki.lt/karjera