Ledų ir gaiviųjų gėrimų sezoną kol kas jaukia orai

2017-06-15

 

Ledai – jautriausia orams prekė. Jų pardavimai karštomis dienomis kyla žaibišku greičiu ir smarkiai krenta žiemą. Visgi, šįkart šiltojo sezono pradžia nebuvo tokia, kokios tikėtasi – pirkėjai rečiau gaivinosi vaisvandeniais ar skanavo ledų.

 

Tradiciškai ledų ir gaiviųjų gėrimų pardavimai išauga dar gegužės mėnesį. Lyginant su žiemos mėnesių vidurkiais, jų pardavimai pakyla net 3 ar 4 kartus. Vasarą kardinalius ledų suvartojimo pokyčius gali lemti vos keli laipsniai šilumos ir nors parduotuvėse pirkėjų netrūksta, prekybininkai pastebi, kad vėsūs orai trukdo įsibėgėti vasaros prekybai.

Nors oras daro įtaką gyventojų pasirinkimui, tačiau bent jau ledų kategorijoje populiariausi išlieka ledai vafliniame puodelyje. Prekybos tinklo IKI viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė sako, kad būtent šie ledai yra labiausiai perkami vasarą, tačiau populiarumo nepraranda ir žiemą.

„Kokios ledų rūšys yra perkamiausios labai priklauso nuo sezono, tačiau vasarą lietuviai labiausiai mėgsta vaflinius ledus puodelyje. Jų pardavimai sudaro daugiau negu 30 proc. visų mūsų ledų pardavimų. Po jų seka ledai ant pagaliukų ir ledai vafliniuose kūgiuose. Vertindami ledus pagal sudėtį, pirkėjai ištikimiausi yra plombyriniams ledams, juos renkasi beveik pusę visų pirkėjų“, – pasakoja B. Čaikauskaitė.

Pasak IKI atstovės,  šiuo metu rinkoje pastebimas dėl prastų orų sumažėjęs pirkėjų susidomėjimas ne tik ledais, tačiau ir gaiviaisiais gėrimais. Įprastai karštomis vasaros dienomis prekybininkai nespėja į lentynas dėlioti nealkoholinių gėrimų butelių – šių prekių paklausa šiltuoju metu laiku išauga kelis kartus.

„Jau nuo gegužės mėnesio beveik dvigubai kyla gazuoto ir negazuoto vandens pardavimai, o štai sulčių prekyba išauga apie 10 proc. Nors pastebime akivaizdžią oro įtaką ledų ir gėrimų prekybai, tačiau matome, kad gaiviuosius gėrimus lietuviai yra linkę pirkti net ir vėsiomis dienomis“ – pastebi B. Čaikauskaitė.

Nepaisant to, gyventojai neskuba nusivilti vėsiais vasaros orais ir vis tiek renkasi savaitgalius ar popietes gamtoje. Tą rodo išaugusi IKI grilio produktų paklausa, kuriai šaltesnė vasara, panašu, įtakos nepadarys.