„Iki“ tęsia autonominių parduotuvių plėtrą: itin judrioje Vilniaus vietoje atidarė antrąją

2023-01-13
„Iki“ tęsia autonominių parduotuvių plėtrą: itin judrioje Vilniaus vietoje atidarė antrąją

Įvertinęs pirmosios autonominės parduotuvės sėkmę, prekybos tinklas „Iki“, kartu su startuoliu „Pixevia“, atidarė antrąją autonominę parduotuvę Lietuvoje. „IKI Express 24/7“ parduotuvė, įsikūrusi itin judrioje sostinės vietoje, ant Baltojo tilto, pirkėjams bus atvira visą parą ir siūlys patogaus savarankiško apsipirkimo galimybę.

„Praėjusių metų vasarį atidarėme pirmąją autonominę parduotuvę Lietuvoje. Kaip kažkada savitarnos kasų diegimas Lietuvoje, taip ir šios parduotuvės atidarymas buvo dar viena pirmoji kregždė, pranašaujanti didelį pokytį mažmeninės prekybos technologijų srityje. Pirmoji autonominė parduotuvė veikia sėkmingai – turime stabilų pirkėjų srautą, o technologijų tikslumas su kaupu pateisino lūkesčius. Norėdami mokytis taikyti autonominių parduotuvių technologiją toliau ir plėsti jos potencialą, dabar atidarome antrąją autonominę parduotuvę, kuri yra dvigubai didesnė nei pirmoji, turi dvigubai didesnį asortimentą ir yra patogesnė pirkėjams“, – sako N. Kvietkauskaitė, „IKI Lietuva“ generalinė direktorė.

Pasak bendrovės vadovės, sėkmingas autonominio apsipirkimo technologijų diegimas leidžia testuoti sprendimus, kurie ateityje padės šią technologiją pritaikyti ir didesnio formato parduotuvėse. O jau beveik metus veikiančios autonominės parduotuvės rezultatai yra geresni nei Austrijoje ir Vokietijoje testuojamų analogų.

Daugiau erdvės – dvigubai platesnis prekių asortimentas

„IKI Express 24/7“ autonominės parduotuvės prekybinis plotas siekia 95 kv. m. Čia pirkėjų laukia dvigubai platesnis nei pirmojoje autonominėje parduotuvėje prekių asortimentas. Iš viso jį sudaro daugiau nei 1000 prekių kategorijų.

Naujosios autonominės parduotuvės patogumą įvertins besilankantieji miesto centre, netoliese įsikūrusių biurų darbuotojai, prie Baltojo tilto laisvalaikį leidžiantys ir pramogaujantys žmonės.

Naujoji parduotuvė pirkėjams siūlo gausų užkandžių, jau paruoštų vartoti produktų, šaltų gėrimų ir vaisvandenių, pirmojo būtinumo higienos ir buities prekių pasirinkimą. Čia bus galima įsigyti ir aukščiausios kokybės įvairių rūšių kavos išsinešti.

Išsirinktą maisto gaminį bus galima pasišildyti, suvalgyti prie parduotuvėje įrengto baro ir susimokėti tik išeinant iš parduotuvės. Pirkėjų amžiaus ribojimą, įsigyjant tabako gaminius ir alkoholinius gėrimus, užtikrins parduotuvės darbuotojas. Naujoji autonominė parduotuvė veiks visą parą septynias dienas per savaitę.

Patogus savarankiškas apsipirkimas

„Iki“ primena, kad autonominėje parduotuvėje apsipirkti galima itin greitai ir paprastai. Prie vartelių specialiame terminale nuskenavęs banko kortelę pirkėjas gali patekti į parduotuvę, patogiai ir greitai išsirinkti prekes, o išeidamas pro vartelius patvirtinti mokėjimą. Apsipirkimo metu pirkėjas visas prekes gali dėti į savo maišelį ar kuprinę, jam nereikia papildomai imti prekių krepšelio.

Dirbtinio intelekto valdoma autonominio apsipirkimo technologija patogi ir prekybos tinklui. Darbuotojai yra automatiškai įspėjami apie prekių trūkumą, dirbtinis intelektas prognozuoja prekių poreikį, užsakymus, pateikia nurodymus salės darbuotojams.

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 237 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ bei nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.