„Iki“ pernai „Maisto bankui“ skyrė paramos už 5,84 mln. eurų

2021-05-19
„Iki“ pernai „Maisto bankui“ skyrė paramos už 5,84 mln. eurų

Ilgametė partnerystė su „Maisto banku“ ir maisto perdavimas jo stokojantiesiems yra kasdienės prekybos tinklo „Iki“ veiklos dalis. 2020 m. „Maisto bankui“ buvo perduota maisto produktų už daugiau kaip 5,84 mln. eurų. Bendradarbiaudamas su „Maisto banku“ prekybos tinklas ne tik prisideda prie socialinės atskirties ir skurdo mažinimo, bet ir skatina tvarų maisto produktų vartojimą.

„Maisto švaistymo mažinimas yra vienas iš „Iki“ socialinės atsakomybės prioritetų, todėl buvome pirmieji Lietuvoje, kurie pradėjo bendradarbiavimą su „Maisto banku“. Savo pavyzdžiu norime ne tik įgyvendinti realius pokyčius visuomenėje, bet ir paskatinti bei įkvėpti kitus elgtis atsakingai. Dar iki pasibaigiant galiojimo terminams perduodame produktus „Maisto bankui“, taip paliekant laiko juos paskirstyti labiausiai stokojantiems“ , – sako Nijolė Kvietkauskaitė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios UAB „Palink“ generalinė direktorė.

Į „Maisto bankui“ atiduodamų produktų sąrašą patenka visas „Iki“ maisto asortimentas, pradedant šviežiomis daržovėmis ir vaisiais, baigiant įvairiomis bakalėjos prekėmis. Pandemijos laikotarpiu lengvinant „Maisto banko“ savanorių darbą, „Iki“ teikė paramą ne tik produktais, bet ir jau pagamintais kulinarijos patiekalais.

Šiuo metu „Iki“ yra didžiausias „Maisto banko“ partneris ir rėmėjas tarp visų Lietuvoje veikiančių prekybos tinklų. Per visą šių dviejų organizacijų partnerystės laikotarpį, „Iki“ paaukoto maisto suma siekia apie 46 mln. eurų.