„Iki“ perdavė migrantams paramą higienos priemonėmis ir maistu

2021-09-20
„Iki“ perdavė migrantams paramą higienos priemonėmis ir maistu

Prekybos tinklas „Iki“, siekdamas palengvinti migrantų gyvenimo sąlygas bei jais besirūpinančių organizacijų naštą, pasirašė sutartį su Raudonuoju Kryžiumi ir suteikė migrantams skirtą paramą būtiniausiomis higienos priemonėmis. Taip pat, bendradarbiaujant su „Maisto banku“, migrantams perduota ir maisto produktų.

„Esame socialiai atsakingas verslas ir nuolat ieškome būtų prisidėti prie skurdo bei socialinės atskirties mažinimo. Suprantame, kokia sudėtinga situacija šiuo metu susiklostė migrantų stovyklose, todėl bendradarbiaujame su jais besirūpinančiomis organizacijomis ir suteikėme paramą tomis prekėmis, kurių migrantams reikia labiausiai. Perdavėme jiems būtiniausių higienos priemonių, kad palengvintume kasdienės buities sąlygas“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Prekybos tinklas Raudonojo Kryžiaus draugijai perdavė pažeidžiamiausioms grupėms – moterims ir vaikams skirtų prekių, tokių kaip įvairių dydžių sauskelnės, drėgnos servetėlės, skystas muilas, dušo želė, šampūnas, ūkiškas muilas, skalbimo milteliai, higienos priemonės moterims. Taip pat perduoda ir buteliukų, skirtų kūdikiams.

Prekybos tinklo suteikta parama pasieks migrantus, apgyvendintus stovyklose Pabradėje, Medininkuose ir Rukloje, kur esama nemažai šeimų su vaikais bei kitų pažeidžiamų asmenų.

Raudonojo Kryžiaus atstovų teigimu, higienos priemonių poreikis migrantų stovyklose yra jaučiamas nuolatos, nes šias priemones reikia nuolat papildyti. Žmonėms trūksta praustis skirto muilo, šampūno, taip pat ir skalbimo priemonių, kad galėtų išsiskalbti drabužius. Ypač stokojama ir kūdikiams reikalingų priemonių, todėl prekybos tinklo parama itin tikslinga.

„Verslo pagalba, atliepiant pagrindinius pažeidžiamų žmonių poreikius migrantų stovyklose, šiuo metu labai svarbi, nes tarp migrantų – nemažai pažeidžiamų asmenų, net trečdalis atvykusiųjų yra moterys, o maždaug ketvirtadalis – nepilnamečiai vaikai. Jiems gyvenant stovyklose, turime pasirūpinti pagrindiniais jų poreikiais. Nuoširdžiai dėkojame prekybos tinklui „Iki“ už parodytą atjautą šiems žmonėms, kurie yra atsidūrę sudėtingoje situacijoje ir jiems labai reikia mūsų visų paramos“, – sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Parama – ir maisto produktais

Pasak V. Budrienės, prekybos tinklas nuolat ieško būdų padėti sudėtingose situacijose atsidūrusiems žmonėms. Kaip ilgametis „Maisto banko“ partneris, šiai organizacijai prekybos tinklas perdavė būtiniausių maisto produktų, skirtų Rūdninkų poligone apgyvendintiems migrantams.

„Jau daugiau kaip dešimt metų bendradarbiaujame su „Maisto banku“. Šiai organizacijai atiduodame nespėtą parduoti maistą, paliekant laiko iki pasibaigiant jo galiojimo terminams, kad būtų paskirstytas sunkiau besiverčiantiems gyventojams. Suprantame, kokią svarbią veiklą vykdo ši organizacija, ypač šiuo metu, kai maisto reikia ne tik nuolatiniams paramos gavėjams, bet ir keliems tūkstančiams migrantų. Todėl perdavėme maisto produktų, skirtų būtent jiems“, – sako V. Budrienė.

Partnerystė su „Maisto banku“ ir maisto perdavimas stokojantiesiems yra kasdienė prekybos tinklo veikla. Vien 2020 m. „Iki“ suteikė maisto produktų už daugiau kaip 5,84 mln. eurų. Maisto perdavimas nepasiturintiems yra pavyzdinis požiūris tiek į maistą, tiek į kovą su jo švaistymu.