„Iki“ parduotuvių darbuotojai – su veido skydeliais ir kaukėmis

2020-03-27
„Iki“ parduotuvių darbuotojai – su veido skydeliais ir kaukėmis

Pasak Indrės Baltrušaitienės, „Iki“ komunikacijos vadovės, prekybos tinklas labai atidžiai stebi valstybinių institucijų rekomendacijas dėl prevencinių priemonių. Vyriausybei paskelbus, kad viešose vietose žmonėms rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes, „Iki“ visiems parduotuvių darbuotojams išdalins apsauginius veido skydelius ir medvilnines veido kaukes.

„Darbuotojų ir pirkėjų saugumas yra didžiausias mūsų prioritetas. Šiuo laikotarpiu situacija keičiasi kasdien, todėl nuolat vertiname, ką papildomai galime padaryti, kad darbuotojai ir pirkėjai jaustųsi saugūs. Pasirodžius pirmiesiems vertinimams, kad vis dėlto veido kaukes būtų rekomenduojama dėvėti visiems, ne tik sergantiems žmonėms, iš karto ėmėmės veiksmų, kad visus parduotuvių darbuotojus aprūpintume veido apsaugomis,“ – sako I. Baltrušaitienė.

Visiems „Iki“ parduotuvių darbuotojams iki savaitės pabaigos bus išdalinti apsauginiai veido skydeliai, šiuo metu daugelis jų jau turi. Tuo pačiu jie gaus ir medžiagines veido kaukes, uždengiančias burną ir nosį. Šios priemonės bus suteiktos ir kasininkams, ir skyrių bei salės darbuotojams. Parduotuvių darbuotojai taip pat yra aprūpinti vienkartinėmis pirštinėmis, jie skatinami jas mūvėti ir dažnai keisti.

Parduotuvėse siekiant užtikrinti saugų atstumą ir maksimaliai apriboti fizinį kontaktą tarp pardavėjų ir pirkėjų, kasose sumontuotos organinio stiklo pertvaros, ant grindų suklijuoti lipdukai, žymintys rekomenduojamą saugų atstumą tarp laukiančiųjų eilėse. Parduotuvėse nuolat dezinfekuojami paviršiai, kiekvienoje kasoje atsirado dezinfekcinio skysčio dozatoriai kasininkams, skyriuose naudojamas muilas su dezinfekantais. Laikantis naujųjų rekomendacijų, vežimėliai ir pirkinių krepšeliai dezinfekuojami kaskart juos panaudojus.

Visose parduotuvėse pirkėjams yra įrengti dozatoriai su dezinfekciniu skysčiu, taip pat raginame juos apsiperkant mūvėti vienkartines pirštines. „Iki“ komunikacijos vadovė primena, kad siekiant apsaugoti didžiausią riziką turinčius vyresnio amžiaus žmones, jie skatinami apsipirkti ryte – nuo 8.00 iki 10.00 val. Tuo metu jiems yra teikiama pirmenybė.