„Iki“ – ne tik darbas parduotuvėse: siūlo neeilinę tarptautinės karjeros galimybę
Daugelis, išgirdę prekybos tinklo „Iki“ pavadinimą, iškart pagalvoja apie jo parduotuves arba šio prekių ženklo produktus. Tačiau kalbant apie karjerą, vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų šalyje, reiškia daug daugiau. Pavyzdžiui, galimybę dirbti tarptautinėje įmonių grupėje „REWE group“, kuriai jis priklauso. Būtent tokį šansą dabar turi visi, jau turintys aukštąjį išsilavinimą, arba šiuo metu aukštąsias mokyklas baigiantys studentai. Iki birželio 2 d. jie gali teikti paraiškas dalyvauti net 16 mėnesių trukmės tarptautinės vadybos stažuotėje.
„Ši apmokama stažuotė – tai galimybė jauniems talentams įgyti neįkainojamos tarptautinės patirties mažmeninės prekybos sektoriuje. Kandidatams reikalavimai tėra keli. Turėti aukštąjį išsilavinimą, nors pageidaujama – verslo krypties, tačiau nebūtinai, mokėti anglų kalbą, galėti beveik pusantrų metų keliauti, o svarbiausia – domėtis mažmenine prekyba“, – sakė Monika Milė, „Iki Lietuva“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė.
Anot jos, šios, „REWE group“ jau nuo 2001 m. organizuojamos, programos tikslas – iš pagrindų supažindinti stažuotojus su visomis mažmeninės prekybos verslo sritimis ir procesais bei atverti duris į tarptautinę karjerą vienoje iš grupės įmonių.
„Per mažiau nei pusantrų metų stažuotojai galės ne tik įgyti patirties bent trijų Europos šalių rinkose, tačiau ir dirbti pasirinktuose skirtingų sričių padaliniuose bei departamentuose – nuo prekybos iki strategijos. Tai reiškia, tiek pažinti visą prekių kelią iki parduotuvių lentynų, tiek perprasti, kaip veikia tarptautinė organizacija. Net daug metų šiame sektoriuje dirbantys profesionalai ne visada gali būti sukaupę tiek įvairių žinių, kurios itin koncentruotai bus suteiktos stažuotojams“, – pasakojo M. Milė.
Nuo darbo „Iki“ parduotuvėje iki tarptautinių susitikimų su „REWE group“ valdyba
Prekybos tinklo „Iki“ kartu su „REWE group“ vykdoma tarptautinė stažuotė startuos jau šių metų rugsėjį. 16 mėnesių programa bus suskirstyta į keturis pagrindinius etapus.
„Per pirmuosius tris mėnesius stažuotojai susipažins su pagrindiniais parduotuvės procesais, kitus tris – dirbs tiekimo grandinėje. Šis, pirmojo pusmečio, etapas vyks savoje šalyje. Tuomet programos dalyviai galės patys pasirinkti, prie kokių jau vykdomų tarptautinių projektų įgyvendinimo jie norėtų prisidėti“, – teigė M. Milė.
Anot jos, projektų sąraše gali būti itin įvairių – nuo naujų parduotuvių koncepto, marketingo kampanijos kūrimo iki plėtros efektyvinimo ar asortimento planavimo. Visi jie bus vykdomi skirtingose tarptautinės grupės įmonėse. Taigi, pasirinkęs projektą, stažuotojas kartu pasirinks ir savo antrojo programos etapo šalį.
„Šiai stažuotės daliai kitoje šalyje bus skiriami keturi mėnesiai, po kurių dalyviai vėl grįš į savo startinę lokaciją. Tuomet porą mėnesių jie dirbs mažiausiai dviejuose pasirinktuose savo šalies įmonės departamentuose. Paskutinysis etapas vyks vienoje iš pagrindinių „REWE group“ šalių – Austrijoje arba Vokietijoje“, – pasakojo „Iki“ atstovė.
Jos teigimu, būtent paskutiniuoju etapu bus galima iš arčiau susipažinti su tarptautinės organizacijos valdymu ir suprasti, kaip priimami grupės lygmens sprendimai, nulemiantys įmonių darbą skirtingose rinkose.
„Šiame etape stažuotojai dalyvaus susitikimuose su „REWE group“ valdybos nariais, mokysis ir kartu dirbs su aukščiausio lygio vadovais. Galės apjungti visas savo jau įgytas patirtis tiek skirtingose kultūrose, tiek skirtingose mažmeninės prekybos srityse ir perprasti bendruosius organizacijos procesus“, – teigė M. Milė.
Viskuo pasirūpinta: nuo atlyginimo iki apgyvendinimo ir kitų „Iki“ naudų
Stažuotės dalyviai ne tik bus įdarbinti pilnu etatu, gaus atlyginimą, apgyvendinimo kompensaciją būnant užsienio šalyje, tačiau galės naudotis ir visomis kitomis „Iki“ darbuotojams skirtomis naudomis.
„Stažuotojai yra pilnaverčiai mūsų komandos nariai, todėl jie taip pat gali naudotis lanksčiu darbo modeliu, papildomu sveikatos draudimu, mokymais, nuolaidomis „Iki“ parduotuvėse. Suprantama, bus padengtos ir visos su darbo kelionėmis susijusios išlaidos, suteiktas kompiuteris, išmanusis telefonas ir kitos stažuotei reikalingos priemonės“, – teigė „Iki“ atstovė.
Pasak M. Milės, ne mažiau svarbu ir tai, kad visos stažuotės metu jos dalyviai galės konsultuotis su jiems priskirtais mentoriais.
„Tokia stažuotė – tai tarsi itin pagreitintas karjeros kūrimas iki vadovo pozicijos. Įprastomis sąlygomis išbandyti save daugelyje sričių ir sukaupti tiek patirties gal net prireiktų dešimtmečio. Todėl, programos metu stažuotojams padės karjeros mentoriai: patars, kaip geriausiai išnaudoti savo potencialą, paaiškins, kokias kompetencijas jie augins rinkdamiesi vieną ar kitą projektą. Programai pasibaigus, stažuotojas galės rinktis iš kelių darbo pasiūlymų skirtingose „REWE group“ įmonėse – jei reikės, mentoriai padės apsispręsti ir šiame etape“, – sakė M. Milė.
„Iki“ darbuotojas: tarptautinė stažuotė suteikė neįkainojamą patirtį
Gintautas Dirsė, šiuo metu dirbantis „IKI Lietuva“ komercijos departamente, vos prieš savaitę oficialiai užbaigė savo dar praėjusiais metais pradėtą tarptautinę stažuotę.
„Tai buvo neeilinė galimybė: išbandžiau visas parduotuvės darbuotojo pozicijas, tuomet mūsų grupės Bulgarijoje valdomame tinkle „Billa“ susipažinau su aukščiausio lygio administracijos veikla ir finansų departamento darbu. Lietuvoje stažavausi marketingo ir lojalumo programos skyriuose, o Vokietijoje – strategijos departamente“, – pasakojo G. Dirsė.
Anot jo, be šios stažuotės per tokį trumpą laiką jis nebūtų įgavęs tiek daug skirtingos profesinės patirties.
„Visus, besidominčius mažmenine prekyba, kviečiu išbandyti savo jėgas ir teikti paraišką. Be visų patirčių, galimybės pažinti skirtingas kultūras, tai buvo ir puiki proga užmegzti platų tarptautinių kontaktų tinklą. Įgijus tokios patirties, auga ir asmeninės ambicijos. Pamačius, kaip kuriami unikalūs projektai, norisi pačiam augti, savo darbu kurti vertę“, – sakė „Iki“ darbuotojas.
Daugiau apie stažuotę sužinoti ir dalyvio paraiškas iki birželio 2 d. teikti galima internetiniame puslapyje https://iki.lt/karjera/. Kam iš kandidatų pasiseks dalyvauti tarptautinėje verslo vadybos stažuotėje, paaiškės iki birželio 23 d.
Prekybos tinkle „Iki“ dirba maždaug 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklą sudaro 238 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidarė jau keturias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Tai pirmos tokios parduotuvės Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ bei nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę. Šiemet prekybos tinklas „Iki“ buvo įvertintas prestižiškiausiu „Top Employer 2023 Lietuva“ sertifikatu.