„Iki“ lengvųjų automobilių parke – vien hibridiniai automobiliai

2021-04-16
„Iki“ lengvųjų automobilių parke – vien hibridiniai automobiliai

Prekybos tinklas „Iki“ tęsia lengvųjų automobilių parko atnaujinimą – visi nauji bendrovės įsigyjami lengvieji automobiliai yra renkami tik iš aplinkai draugiškesnių automobilių gamos. Nijolė Kvietkauskaitė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios UAB „Palink“ generalinė direktorė, sako, kad įmonė nuosekliai siekia tvarumo bei įgyvendina aplinkai draugiškus pokyčius, tarp kurių – ir automobilių parko peržiūrėjimas bei atnaujinimas.

„Tvarios iniciatyvos ir rūpestis poveikiu aplinkai – neatsiejama „Iki“ strategijos dalis. Tikime, kad atnaujinę lengvųjų automobilių parką dar stipriau prisidėsime prie gamtos tausojimo ir anglies dvideginio išmetimo mažinimo. Daugiau nei 220 „Iki“ tinklo parduotuvių yra išsidėsčiusios visoje Lietuvos teritorijoje, todėl keli šimtai administracijos darbuotojų per metus įveikia tikrai didelius atstumus lankydami jas, todėl poveikis aplinkai pasirinkus tvaresnes transporto priemones tikrai bus didelis“, – teigia N. Kvietkauskaitė.

Prieš penkerius metus „Iki“ pradėjo keisti benzininius ir dyzelinius lengvuosius automobilius hibridiniais. Dabar įmonės automobilių parke – 113 mažiau aplinką teršiančių „Toyota“ transporto priemonių. Kylant naujų priemonių įsigijimo poreikiui, jos taip pat visuomet yra renkamos tik iš draugiškesnės aplinkai transporto priemonių gamos. Bendrovė neatmeta galimybės imtis ir krovininių automobilių parko atnaujinimo.

Anot N. Kvietkauskaitės, tvarumas „Iki“ komandai – svarbus veiklos prioritetas. „Mums svarbu, kaip tiekėjų prekės atkeliauja į „Iki“ parduotuves, į kokios sudėties maišelį pirkinius susidės pirkėjas prie kasų, kokia elektros energija naudojama mūsų parduotuvėse. Tokia veiksmų visuma ir atidumas kiekvienai detalei padeda siekti ženklių pokyčių“, – pristato tinklo vadovė.

Už socialiai atsakingą veiklą šių metų kovo mėnesį prekybos tinklas „Iki“ buvo pripažintas vienu tvariausių prekių ženklų šalyje. Didžiausiame nepriklausomame prekių ženklų tvarumo reitinge įmonė pateko į pirmąjį penketuką. 

„Tvarumui skiriame daug laiko ir investicijų, todėl labai malonu, kad ir pirkėjai, ir ekspertai tai pastebi bei vertina. Šis pripažinimas mus skatina su dar didesniu užsidegimu rūpintis ekologija, mažinti neigiamą poveikį aplinkai ir vystyti gamtai palankius sprendimus“, – teigia generalinė direktorė.

Tvariausių įmonių reitingą kasmet sudaro viena didžiausių tyrimų bendrovių Europoje „Sustainable Brand Index“, remdamasi didelės apimties pirkėjų nuomonės tyrimu.