„Iki“ darbuotojams – 400 eurų premijos: sužinokite, už ką
Prekybos sektoriui susiduriant su darbuotojų trūkumo iššūkiais, prekybos tinklas „Iki“ jau kurį laiką naudojasi stabiliu naujokų pritraukimo šaltiniu – pačios komandos rekomendacijomis. Už kiekvieną rekomenduotą draugą, kuris sėkmingai prisijungia prie „Iki“ komandos, bendrovė atsidėkoja finansiškai – skiria 400 eurų į rankas. Kai kurie darbuotojai savo pažintis išnaudoja itin aktyviai ir pasiūlo net kelis naujus kolegas, tad pasiima po premiją už kiekvieną jų.
„Premijas už sėkmingai įdarbintą kolegą pradėjome skirti dar 2021 metais. Ši programa yra labai populiari tarp „Iki“ darbuotojų – tai rodo faktas, kad per rekomendacijas pas mus ateina dirbti apie 20 proc. naujokų. Mūsų darbuotojai geriausiai išmano savo darbo specifiką, todėl rekomendacijos duoda tokių gerų rezultatų. Iš to laimi visi: ieškantysis darbo jį gauna, komandą papildo patikimas kolega, o jį rekomendavęs draugas sulaukia solidžios sumos papildomų pajamų“, – sako Monika Milė, prekybos tinklo „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė.
Šia premija „Iki“ darbuotojas gali būti apdovanojamas ne vieną kartą – 400 Eur į rankas skiriama už kiekvieną rekomenduotą kolegą. Dalis premijos išmokama kandidatui sėkmingai įveikus trijų mėnesių bandomąjį laikotarpį, kita dalis – jam išdirbus pusmetį.
Nauda – ir naujokams, ir jau esamiems „Iki“ darbuotojams
„Tokiu būdu sprendžiame darbuotojų trūkumo problemą, bet juntame dar ir nemažai kitų papildomų naudų. Visų pirma, darbuotojų atranka yra tikslingesnė ir greitesnė. Taip pat pastebime, kad rekomenduoti darbuotojai rečiau išeina iš darbo, nes kolegos siūlo juos atsakingai, atsižvelgdami į įmonės poreikius ir patį draugą. Tokie naujokai turi realesnes išankstines nuostatas apie būsimą darbo vietą, pobūdį, atmosferą. Jie iš pirmų lūpų jau būna išgirdę apie jiems suteikiamas asmeninio tobulėjimo ir karjeros galimybes“, – pažymi M. Milė.
Ši programa stiprina ir pačią komandą, įsitikinusi „Iki“ atstovė. Darbuotojai įsitraukia į įmonėje vykstančius procesus ir mato, kad jų pažintys, rekomendacijos yra vertinamos, už jas bendrovė atsidėkoja ir pinigine premija.
Tuo tarpu patiems naujokams yra lengviau įsilieti į komandą – darbuotojų, turinčių draugiškus, artimus santykius bent su vienu iš kolegų, pasitenkinimas darbu ir įsitraukimas didesnis. Galiausiai tai lemia, kad ir pats komandinis darbas „Iki“ yra glaudesnis, o komandinė dvasia – geresnė.
Pritraukia ir siūlomos naudos – nuo papildomo sveikatos draudimo iki nuolaidų
Pasak M. Milės, daugiausiai rekomendacijų sulaukiama prekybiniuose padaliniuose. Juose „Iki“ ir ieško didžiausio pastiprinimo.
„Populiariausios pareigybės – kasininkai-pardavėjai, salės darbuotojai. Jų ieškome daugiausia todėl, nes turime daug parduotuvių visoje Lietuvoje, o kad pirkėjų patirtis būtų kuo geresnė, pirmiausia rūpinamės kasininkų, salės darbuotojų įdarbinimu“, – pabrėžia „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė.
Už rūpestį pirkėjais atsilyginama rūpesčiu: „Iki“ reguliariai peržiūri ir kelia atlyginimus, kiekvieną darbuotoją yra apdraudusi papildomu sveikatos draudimu. Taip pat suteikia nemokamus pietus, nuolaidas „Iki“ parduotuvėse, vienkartines išmokas įvykus reikšmingiems gyvenimo įvykiams.
Darbuotojams veikia ir nemokama, anoniminė psichologinės pagalbos linija „Kaip jautiesi?“, yra įsteigtas „Veikime drauge fondas“, kurio tikslas – paremti kritinėmis ligomis sergančius „Iki“ darbuotojus ir jų šeimos narius. Už tokį visokeriopą rūpinimąsi darbuotojais „Iki“ yra apdovanotas prestižiškiausiu „Top Employer 2023 Lietuva“ sertifikatu.
Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. Turėdamas 237 parduotuves visoje Lietuvoje, „Iki“ yra vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs penkias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.