Apsipirkite saugiai. Mažiausi srautai stebimi darbo dienomis ir šeštadieniais nuo parduotuvės atidarymo iki 10 val. ir nuo 20 val. iki parduotuvės uždarymo. Taip pat visomis darbo valandomis sekmadieniais. Daugiau

„Iki“ darbo išteklius planuos, pasiremdama dirbtiniu intelektu

2020-09-25

Prekybos tinklas „Iki“ pirmasis Baltijos šalyse iš mažmenininkų savo parduotuvėse pradeda diegti automatizuotą Darbo išteklių planavimo (DIP) sistemą. Tai išmanioji sistema, kuri yra paremta AI technologija.

DIP sistemos esmė padėti “Iki“ parduotuvėms didinti veiklos organizavimo, planavimo ir valdymo produktyvumą bei efektyvumą.

Planuojami diegti išmanūs DIP sistemos sprendimai susideda bent iš kelių skirtingų produktų su atitinkamai atliekamomis skirtingomis funkcijomis.

Tai:

Pirma – automatizuotas darbo grafikų sudarymas. Įprastai šią funkciją atlieka parduotuvės vadovas, tačiau iki šiol darbuotojų darbo grafikai buvo planuojami rankiniu būdu, todėl planavimo procesas užimdavo daug laiko, kartais pasitaikydavo netikslumų, taisymų. Įdiegus DIP sistemą, „Iki“ parduotuvėse ji bus pagrindinė parduotuvės vadovo pagalbininkė, planuojant darbuotojų užimtumą. Sistema žinos darbuotojų roles, jų atliekamas funkcijas ir kompetencijas, DIP sistema taip pat turės prieigą prie operatyvinių parduotuvės veiklos duomenų. Pagal šiuos duomenis, naudodama dirbtinį intelektą ir mašininį mokymąsi, pati sistema planuos darbo grafikus, numatys, kad optimaliai būtų paskirstyti visi resursai, nesidubliuotų, bet ir netrūktų darbuotojų, reikalingoms užduotims atlikti.

Antra – programinis darbuotojų laiko apskaitos įrankis. Šis įrankis padės sistemiškai fiksuoti darbuotojų darbo laiko apskaitą. Tokiu būdu bus gaunami tikslūs duomenys apie kiekvieno parduotuvės darbuotojo dirbtą laiką.

DIP sistemos  apskaičiuoti duomenys apie išdirbtą laiką bus automatiškai perduodami į „Iki“ naudojamą darbo laiko apskaitos ir atlyginimų skaičiavimo sistemą. Tokiu būdu bus išvengiama daugybės rankinio darbo, sudėtingų skaičiavimų, o kartu ir galimų klaidų.

Trečia – kadangi prekybos tinkle „Iki“ dirba apie 6 tūkst. darbuotojų, natūralu, kad susiduriama su tokiais personalo valdymo iššūkiais kaip ligos, pavadavimai. DIP sistema leis daug lengviau administruoti esamus personalo resursus, t.y. sistema pati pasiūlys geriausiai tuo metu tinkančius ir ne taip užimtus darbuotojus ir laikinai trūkstamas pozicijas.

Labai svarbu pabrėžti, kad DIP sistema yra paremta AI technologija, o tai reiškia, kad sistema,  remdamasi surinktais istoriniais parduotuvių veiklos duomenimis pati prognozuos ir numatys, kokias funkcijas reikės atlikti ateityje ir kiek valandų joms skirti bei šias valandas priskirs konkretiems specialistams, t.y. bus minimizuojama žmogiškosios klaidos tikimybė.

Tikimasi, kad DIP sistemos įdiegimas „Iki“ parduotuvėse automatizuos dalį rankinių procesų, taip taupant daugybę laiko išteklių, leis turėti platesnį vaizdą, suteiks galimybę remtis labai konkrečiais duomenimis, išvengti klaidų, efektyviau, tiksliau ir nuosekliau planuoti kasdieninį parduotuvės darbą. Kartu tikimasi, kad bus gaunami tikslūs, realia situacija paremti duomenys, kurių analizė atvers naujų naudingų įžvalgų, kaip dar pagerinti „Iki“ parduotuvių veiklą.

DIP sistemos kūrėjas – amerikiečių įmonė „Reflexis“, o diegimo, integracijos bei priežiūros darbus prekybos tinklui atliks UAB „StrongPoint“. Investicijos į DIP sistemą sieks apie 700 tūkst. eurų. Tikimasi, kad investicijos turėtų atsipirkti per 5 metus.”


Parengta pagal Verslo žinių ir įmonės vidinę informaciją.