„IKI“ atsinaujinimas įgauna pagreitį – atidarytas naujas administracijos biuras

2022-10-26
„IKI“ atsinaujinimas įgauna pagreitį – atidarytas naujas administracijos biuras

Prekybos tinklo „Iki“ administracijos darbuotojai švenčia įkurtuves aplinkai draugiškame biure Vilniuje, adresu Pilaitės pr. 42. Naujasis biuras įrengtas taip, kad atspindėtų veržlią „Iki“ vidinę kultūrą, jame sukurtos nepersonalizuotos, mobilios darbo vietos, itin daug dėmesio skirta patogiai infrastruktūrai bei aplinkinio kraštovaizdžio kūrimui.

Mobilios darbo vietos

„Komanda – didžiausia mūsų vertybė, todėl įrengdami naująjį biurą daug dėmesio skyrėme darbuotojų komfortui. Dėl pasirinktų sprendimų dar prieš įkurtuves jį pradėjome vadinti IKI namais ir šis pavadinimas iš karto prigijo. Naujajame „Iki“ biure daug erdvės, vyrauja jaukios žemiškos spalvos, įrengta daugiau nei 200 mobilių darbo vietų ir per 20 susitikimų kambarių. Tikime, kad kiekvienas „Iki“ administracijos darbuotojas turės galimybę dirbti tokioje erdvėje, kuri geriausiai atitinka tos dienos darbų pobūdį. Darbuotojai taip pat galės naudotis ir poilsio bei laisvalaikio zonomis, parkavimo vietomis, erdvia terasa“, – sako Nijolė Kvietkauskaitė, prekybos tinklo „Iki“ generalinė direktorė.

Bendras biuro patalpų plotas siekia daugiau nei 2300 kv. m. Greta pirmajame pastato aukšte veikia visiškai nauja, viena moderniausių „Iki“ parduotuvių, įrengta pagal naujausią prekybos tinklo modelį. Didžiausia parduotuvės naujovė – „IKI Bistro“, kur norintieji galės skaniai pavalgyti, vietoje bus kepamos ir picos.

Projektuojant naujojo administracijos biuro vidines erdves ir prisitaikant prie pasikeitusių darbuotojų įpročių daug dėmesio skirta darbo vietų įrengimui. Jos yra skirtingose pastato pusėse, užtikrinant natūralų apšvietimą. Viena didžiausių biuro naujovių – mobilios darbo vietos, kurias kiekvienas darbuotojas galės patogiai rezervuoti per specialią rezervavimo sistemą. Darbo vieta gali būti rezervuojama bet kurioje biuro vietoje.

Naujajame biure įrengtas ir 22 susitikimų kambariai: 9 kambariai, kurių kiekvienas pavadintas pagal įvairius pasididžiavimo vertus Lietuvos objektus, yra skirti susitikimams su išorės svečiais, partneriais, tiekėjais. Kiti 13 susitikimų kambarių skirti vidiniams susitikimams. Kiekviename biuro aukšte įrengta ir po virtuvę, yra kavos salelės. Ant parduotuvės stogo įrengta darbuotojams skirta terasa, kurioje ne tik patogios erdvės laisvalaikiui, bet ir amfiteatras susitikimams su kolegomis gryname ore.

Dėmesys infrastruktūrai

Daug dėmesio skirta patogiai bei moderniai miesto infrastruktūrai šalia biuro sukurti. Įrengta A juosta Pilaitės pr. atkarpoje, sutvarkytos autobusų stotelės, pėsčiųjų takai, įrengtas dviračių takas, neįgaliųjų keltuvai požeminėje perėjoje. Šalia biuro įkurta ir daug žaliųjų zonų. Išsaugoti sklype jau augę medžiai. Prie pagrindinio pastato įėjimo yra aikštė su želdynais ir suoliukais. Pasodinta kelių skirtingų rūšių medžių ir krūmų.

Patalpose ir aplink pastatą, siekiant tausoti energijos išteklius, įrengti LED šviestuvai. Taip pat daug dėmesio skirta ir žmonių su negalia patogumui, užtikrinama galimybė jiems savarankiškai patekti į pastatą ir visas pagrindines patalpas.

Naujojo administracijos pastato statybos pradėtos 2021 m. rugpjūtį. Bendros investicijos į modernaus trijų aukštų 5 850 kv. m ploto pastatą ir aplinkinę infrastruktūrą siekia 10 mln. eurų. Pastatas atitinka A++ energetinio efektyvumo klasę. Projektą parengė UAB „City Projects“ architektų komanda.

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 232 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidarė ir pirmąją autonominę parduotuvę. Tai pirmoji tokia Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“.