Įdomioji atostogų matematika: atskleidė, ką pajūryje žmonės perka gerokai dažniau ir gausiau

Kad ir kokie orai bebūtų, vasara ir lietuviškas pajūris – neatsiejami. Lygiai kaip ir noras atostogas leisti su kuo mažiau rūpesčių bei nesijaudinti dėl pernelyg didelių išlaidų. Kurortuose kasdien valgyti kavinėse gali leisti sau ne visi, tad ieškoma būdų sutaupyti – prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė pastebi, kad kai kurių prekių Lietuvos pajūryje nuperkama net kelis kartus daugiau nei likusioje Lietuvoje.
„Vasara pajūrio parduotuvėse išties būna kitokia – žmonės ieško patogumo, nori daugiau ne tik laiko, bet ir pinigų skirti pramogoms, atsipalaidavimui, tad ieško, kaip palengvinti savo kasdienybę. Nors kasdienių produktų reikia visur, pirkinių krepšelis Palangoje, Klaipėdoje, Šventojoje ir Nidoje skiriasi nuo to, ką žmonės perka kitur Lietuvoje. Statistika atskleidžia, kad čia vartojimo įpročiai keičiasi ne tik dėl saulės ir jūros, bet ir dėl poreikio poilsį derinti su praktiškumu“, – sako G. Kitovė.
Greičiau, pigiau ir be didelės sąskaitos
Vienas ryškiausių skirtumų – pajūryje klesti užkandžių kategorija. Pirkėjai gerokai dažniau ieško greito užkandžio, kurį galima pasiimti prie jūros, į pikniką ar važinėjant dviračiais. Taip pat ir bandelių, sausainių, pardavimai miestuose prie jūros daugiau nei 2 kartus viršija vidurkį kitose parduotuvėse.
„Atostogos dažnam reiškia pasilepinimą, prie jūros sutinkamos ir šventės, tad čia tortų, pyragų nuperkama apie 2 kartus daugiau, o pyragaičių – net 2,5 karto. Gumarniškesniems patiekalams tinkančios jautienos išpjovos, kumpio taip pat pajūryje parduodame dvigubai daugiau“, – sako G. Kitovė.
Pajūryje, kaip ir visoje šalyje, žmonės vasarą mielai grilina, perka šviežią mėsą, jau marinuotus gaminius, tačiau tinklo atstovė pastebi ir įdomią tendenciją.
„Panorę karšto maisto čia ir dabar, poilsiautojai ne visada renkasi kavinę, o dažnai jo įsigyja ir parduotuvėse – pajūrio parduotuvėse kepamų sparnelių, blauzdelių, įvairių kiaulienos gaminių pardavimai 150 proc. didesni nei vidutiniškai kitose. O čia pat parduotuvėje iškeptų picų Klaipėdoje nuperkama net dukart daugiau kitose parduotuvėse su picų kepimo krosnimi“, – pokyčius krepšeliuose apžvelgia G. Kitovė.
Akivaizdu, kad žmonės pajūryje nusiteikę pramogoms – čia dažnesnis pirkėjas ieško stovyklavimo reikmenų, kamuolių, laisvalaikio žaidimų. Tačiau „Iki“ statistika išduoda, kad parduotuvės tampa ir išsigelbėjimu ką nors pamiršus namuose – vyriškų marškinėlių pardavimai pajūryje yra net 7 kartus didesni nei kitur, dažniau perkami ir plaukų šepečiai, lėkštės, termosai.
Lietuviška drama: vasaros pirkinių krepšelyje – skėčiai
Sezoniškumas taip pat stipriai pakeičia vartojimo įpročius – tose pačiose pajūrio parduotuvėse vasarą pirkinių krepšelis stipriai pakinta lyginant su pavasariu, pastebi „Iki“ atstovė.
„Tiek gyvenantiems, tiek poilsiaujantiems prie jūros norisi lengvumo – todėl, pavyzdžiui, kaulavaisių pardavimai išauga net 6,5 karto, gerokai ūgteli paukštienos (vištienos ir kalakutienos) populiarumas, dažniau gaivinamasi melionais“, – atskleidžia G. Kitovė.
Natūralu, kad vasaros atostogų metu pajūrio parduotuvėse stipriai išauga rankšluosčių (daugiau nei 8 kartus), kepamųjų grotelių reikmenų (beveik 5 kartus) ir kitų sezoninių prekių paklausa. Tačiau vienas pirkinys šiek tiek liūdniau simbolizuoja lietuvišką vasarą.
„Nors orai šiemet pajūryje nelepina, tikrai ne visi būna nusiteikę į lagaminą dėtis apniukusių atostogų simbolį – skėtį. Visgi, ne vienam tenka nusileisti lietuviškos vasaros įgeidžiams ir jo ieškoti dangui jau tamsėjant – šią vasarą lietsargių pajūrio „Iki“ parduotuvėse pardavėme 4 kartus daugiau nei pavasarį“, – įdomią statistiką atskleidžia tinklo komunikacijos vadovė.
Nori apsipirkti vėliau vakare
Pasak G. Kitovės, vasarą pajūryje besikeičiantys apsipirkimo įpročiai diktuoja pokyčius ne tik asortimente, bet ir darbo laike. Vasaros sezono metu dalis „Iki“ parduotuvių prie jūros, ežerų ir kituose turistų bei poilsiautojų pamėgtuose regionuose dirba ilgiau nei įprastai.
„Kasmet taikomės prie klientų poreikių ir vasaros sezono specifikos. Parduotuvės pajūryje ir populiariose vasaros vietose dirba ilgiau, kad poilsiautojai galėtų patogiai apsipirkti net ir vėlyvesnėmis valandomis, niekur neskubant“, – priduria tinklo atstovė.
Darbo laiką „Iki“ jau prailginusi pajūryje – Palangoje, Šventojoje ir pernai naujai duris atvėrusioje parduotuvėje Nidos centre. Ilgiau apsipirkti gali ir gyvenantys ar atostogaujantys Molėtuose bei Anykščiuose.