Devyni patarimai gaminant kartu su vaiku

2016-12-08
Devyni patarimai gaminant kartu su vaiku

Sveikai valgantys vaikai yra energingesni, geresnės nuotaikos, o rezultatai mokykloje daug geresni. Tad atėjus savaitgaliui pasiraitokite rankoves ir drauge su mažuoju kulinaru pagaminkite gardžią vakarienę!

 

Šiuos penkis mūsų siūlomus patiekalus pagaminsite greitai ir lengvai, o jų skonis turėtų įtikti net ir patiems išrankiausiems valgytojams. O tam, kad virtuvėje jaustumėtės saugūs ir jūs, ir jūsų vaikas, prieš pradėdami vakarienės ruošą, būtinai perskaitykite šiuos kelis patarimus. Jų laikantis laikas prie puodų bus malonus ir smagus.

 

1. Jei ketinate gaminti pietus su vaiku, susitaikykite su tuo, kad visi darbai vyks daug lėčiau nei jūs gamintumėte vienos pačios. Todėl drauge ruošti valgį geriausia savaitgaliais, kai niekas neskuba į darbą, darželį ar ilsėtis.

 

2. Būkite kantrios ir nepykite, kai mažajam kulinarui kažkas nepavyksta. Po kiekvienos įveiktos užduoties, pavyzdžiui, sumaišytų salotų ar išaižytų žirnių, pagirkite savo vaiką už gerą darbą. 

 

3. Jei jūsų vaikas dienomis dar miego pokaičio miegą, bendrus pietus gaminkite po to, kai jis pailsės. Po mietų miego vaikas bus žvalesnis geresnės nuotaikos, todėl net ir ištikus nesėkmėms virtuvėje, jis ne taip greitai supyks ar susierzins.

 

4. Energingi vaikai dažnai po namus sukinėjasi tarsi vijurkai. Todėl tuo pat metu gaminti ir sužiūrėti, ką mažasis kulinaras daro virtuvėje, gali būti sunku. Būtų idealu, jei ruošiant valgį virtuvėje būtų dar vienas žmogus, kuris galėtų padėti prižiūrėti mažylį.

 

5. Dar prieš imdamosi pietų ruošos, nustatykite taisykles, galiosiančias virtuvėje. Svarbi taisyklė – nusiplauti rankas prieš valgio gaminimą. Kita – gerai nuplauti daržoves ir vaisius. Į virtuvės taisyklių sąrašą įtraukite ir saugos reikalavimus – nežaisti su peiliais ir virtuvinėmis žirklėmis, neliesti karštos keptuvės, verdančio puodo, elektrinio maišytuvo, neatidarinėti orkaitės.

 

6. Iš anksto apgalvokite, ką gaminsite su vaiku ir pasiruoškite produktus. Apie visą gamybos procesą papasakokite ir savo mažajam pagalbininkui. Tegul jis žino, kada reikės paruošti daržoves, kada sumaišyti tešlą ar salotas, kada papuošti pyragą. Papasakokite vaikui apie visus ingredientus, iš kurių ruošite patiekalus.

 

7. Valgio ruošimas su vaiku – puiki proga supažindinti savo atžalą su sveikos mitybos principais. Papasakokite vaikui, kodėl jam naudinga valgyti tuos produktus, iš kurių gaminsite pietus. Leiskite visus produktus paliesti, pauostyti, jei galima ir paragauti.

 

8. Parinkite vaikui tinkamas užduotis. Pavyzdžiui, trimečiai jau gali maišyti salotas ar keksiukų tešlą. Vyresni vaikai gali pamatuoti reikiamus ingredientų kiekius. Paaugliai gali pjaustyti daržoves, trinti sriubas.

 

9. Pasiruoškite tam, kad po tokios popietės virtuvė atrodys lyg po karo. Tačiau kokybiškai drauge su vaiku praleistas laikas to vertas, tiesa?