Artėjant pasaulio futbolo čempionatui iš parduotuvių lentynų šluojami užkandžiai

2018-06-13

 

Anot oficialaus UEFA tyrimo, sporto aistruoliai iš rytų Europos pirmenybę teikia įvairių sėklų užkandžiams, o vakaruose populiaresni užkandžiai su karšta mėsa. Vos keturiose Europos šalyse – Estijoje, Belgijoje, Kipre ir Lietuvoje – populiarumą išlaiko vietiniai užkandžiai. Anot UEFA, lietuvių gretose itin paplitusi kepta duona su česnaku.

Prekybininkai pastebi, kad šiais metais sporto aistruoliai išlieka ištikimi įprastiems užkandžiams ir gėrimams. Prekybos tinklo IKI viešųjų ryšių vadovės Bertos Čaikauskaitės teigimu, artėjant pasaulio futbolo čempionatui, lietuviai yra linkę save palepinti ne itin sveikais užkandžiais. Pasak prekybos tinklo atstovės, tik nedaugelis sporto aistruolių gėrimais ir užkandžiais rūpinasi iš anksto, tad pardavimų piko laukiama čempionatui prasidėjus.

„Detalesnius pasikeitimus galėsime stebėti pasaulio futbolo čempionatui įsibėgėjus. Tačiau jau dabar matomas gazuotų gaiviųjų gėrimų, nealkoholinio alaus, bulvių traškučių, įvairių riešutų ir vytintų mėsos gaminių bei sūrių pardavimų augimas“, – sako B. Čaikauskaitė.

Netrukus prasidėsiančio pasaulio futbolo čempionato komentatorių gretose išgirsime ir Nerijų Kesminą – vieną geriausių futbolo komentatorių Lietuvoje. 25-erius savo karjeroje skaičiuojantis sporto komentatorius prisipažįsta, kad jau kurį laiką jokiai komandai išskirtinio dėmesio neteikia.

„Pats žaidimo procesas man kelia didesnį susidomėjimą nei valstybių simboliai ant marškinėlių. Nesu prisirišęs prie konkrečių komandų ir manau, kad tai padeda man, kaip futbolo komentatoriui, išlikti nešališkam“, – sako N. Kesminas.

Jau šeštąjį pasaulio futbolo čempionatą komentuosiantis ekspertas prisipažįstą, kad, kaip tikras sporto aistruolis, varžybų metu užkandžiauti nevengia. Jo teigimu, mėgstamiausi užkietėjusių futbolo sirgalių užkandžiai – bulvių traškučiai ir riešutai.

„Turbūt kaip ir dažnas lietuvis, futbolo varžybas žiūriu draugų namuose arba kavinėje. Žiūrėdami mėgstame užkandžiauti, todėl pagrindiniu varžybų palydovu dažniausiai tampa traškučiai“, – pasakoja N. Kesminas.

Pašnekovas atvirauja, kad be skanių užkandžių turi ir kitų futbolo varžybų žiūrėjimo ritualų, suteikiančių malonią žiūrėjimo patirtį. N. Kesminas teigia, kad į varžybas, kuriose žaidžia Lietuvos rinktinė, visada eina vilkėdamas mūsų šalies atributika ženklintais marškinėliais, šaliku ar apyranke. Visgi sporto ekspertas pripažįsta nebesugebantis mėgautis varžybomis kaip anksčiau.

„Turiu „problemą“ – nebegaliu žiūrėti futbolo su sirgaliais. Stebėdamas varžybas vis tiek jas analizuoju, viską darau per eksperto prizmę, panašiai kaip treneriai“, – dalijasi N. Kesminas.
2018 m. FIFA pasaulio futbolo čempionatas vyks Rusijoje, birželio 14 – liepos 15 dienomis. Čempionatas vyks dvylikoje stadionų, esančių vienuolikoje miestų, tarp jų ir Lietuvos kaimynystėje – Kaliningrade.