Antrosioms Velykoms karantine lietuviai ruošiasi aktyviau

2021-03-23
Antrosioms Velykoms karantine lietuviai ruošiasi aktyviau

Velykoms šiemet gyventojai ruošiasi iš anksto. Tai rodo ir Velykoms skirtų dekoracijų pardavimų duomenys. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, teigia, kad lyginant su praeitais metais, įvairiausių dekoracijų paklausa tarp pirkėjų padidėjo net 2,5 karto. 

„Šiais metais iš anksto pastebime padidėjusius įvairių šventinių dekoracijų pardavimus. Pirkėjai pradeda puošti namus ir šventinę atmosferą nori pajusti dar gerokai prieš Velykas. Palyginti su panašiu laikotarpiu pernai, šventinių dekoracijų paklausa šįmet išaugo net 2,5 karto. Žinoma, pirkėjų krepšeliuose didžiausią šventei skirtų prekių dalį sudaro kiaušinių dažai ir lipdukai, jie užima apie 80 proc. visų dekoracijų apyvartos“, – pasakoja V. Budrienė. 

Tarp prekybos tinklo pirkėjų populiariausi yra kiaušinių dažai ir dažų tabletės, antroje vietoje rikiuojasi lipdukai su velykiniais simboliais, trečioje – kiaušinių dažai kapsulėmis. Kalbėdama apie kitas paklausias šiai šventei skirtas prekes bei dekoracijas V. Budrienė atskleidžia, kad žmonės itin perka velykines girliandas ir įvairiausius žaisliukus, padabintus vienu iš šios šventės simbolių – viščiuku. 

Tarp suvenyrų populiariausias yra prisukamas žaislas viščiukas, antroje vietoje – kiaušiniams marginti skirti flomasteriai, trečioje – girliandos su viščiukais. Taip pat žmonės prieš Velykas gausiai perka ir kiaušinių dekoravimo rinkinius. 

Pastebima, kad tarp dekoro prekių didelio susidomėjimo sulaukia ne tik šventinės dekoracijos, bet ir įvairios žydinčios pavasarinės gėlės vazonėliuose. „Žydinčios gėlės namuose suteikia šviežumo ir gaivumo jausmą, todėl pirkėjai savo namus dekoruoja ne tik žaisliukais, bet ir gyvų gėlių: rožių, tulpių, hiacintų žiedais. Daug dėmesio sulaukia gėlės vazonėliuose, nes jos žydi kur kas ilgiau nei skintos gėlės“, – sako V. Budrienė.

Pasak komunikacijos vadovės, nors Velykas vis dar švęsime siaurame artimųjų rate, nereiškia, kad žmonės švęs mažiau. Kaip teigia V. Budrienė, švenčių dienomis ir prieš jas paprastai auga susidomėjimas brangesnių prekių kategorijos produktais bei tradicinėmis šventinėmis prekėmis, tokiomis kaip desertai: pirkėjai į savo krepšelius dedasi daugiau tortų ir kitų saldumynų. 

„Pastebime, kad žmonės yra linkę prabangesnę šventę susikurti namuose. Per kiekvieną šventinę dieną vartotojai ieško ypatingesnio skonio, todėl matome padidėjančius aukštesnės kokybės, brangesnių produktų pardavimus. Žmonės nori pasilepinti ir perka daugiau išskirtinių gaminių“, – kalba V. Budrienė.

Nors karantinas po truputį laisvinamas, pirkėjai raginami ir toliau laikyti visų saugaus apsipirkimo rekomendacijų, planuoti pirkinius, apsipirkti su pirkinių sąrašu, vengti nereikalingų kontaktų. Siekiant apsipirkti ramiau ir išvengti spūsčių, rekomenduojama prekybos vietose lankytis, kai mažesni pirkėjų srautai – nuo parduotuvės atidarymo iki 10 val. ryto ir vakarais – nuo 20 val. iki parduotuvės uždarymo.